Konseisao: Poveli su uz dosta sreće

Getty Images/Julian Finney

Trener Porta Seržo Konseisao, posle meča u Liverpulu smatrao je da je njegova ekipa zaslužila da postigne bar jedan gol na „Enfildu”, ali je ostao u uverenju da Porto ima realne izglede da se u revanšu na „Dragau” bori za plasman u polufinale.

Liverpul je poveo uz dosta sreće, dok su drugi gol potpuno zaslužili, iako su moji momci i tada načinili invidualnu grešku u postavljanju na malom prostoru. Mi smo u prvom delu imali dve prilike da postignemo gol, kao i mogućnost da posle pregleda snimka u VAR sobi dođemo možda i do penala. U drugom poluvremenu bili smo kompaktniji, ali smo ostali bez gola. Mislim da smo ga zaslužili”, rekao je Konseisao.

Bez želje da komentariše suđenje i sunjivu situaciju u petercu domaćih u 33. minutu, nekada legendarni portugalski as dodao je i ovo:

Na pola puta smo i učinićemo sve da na našem stadionu dođemo do izjednačenja!

Levi bek gostiju, Aleks Teljes, pojavio se u Liverpulu, iako je postojala mogućnost da zbog povrede propusti prvi meč.

Iza mene je teška nedelja, sa malo treninga i puno terapija. Nadam se da sam uradio ono što je trener tražio od mene, iako sam jako tužan zbog rezultata. Pokazali smo snagu i verujem da će u revanšu imati i malo više sreće”, dodao je nekadašnji as Žuventudea, Gremija, Galatasaraja i Intera.

Snažni Danilo smatra da je brzi gol Kejte uzdrmao ekipu, ali i to da posle 0:2, Porto ima čemu da se nada u revanšu.

Rezultat je komplikovan. Došli smo u Liverpul da se nadgravamo, ali nas je prvi gol šokirao. Mnoge stvari su bile protiv nas, ali ovaj rezultat ostavlja mogućnost da verujemo u prolaz. Možemo da postignemo dva gola na „Dragau” i da ih eliminišemo”, kaže 27-godišnji portugalski reprezentativac.