Zvezdin rival prekinuo niz od devet pobeda

Champions League 22. jun 201920:06 > 20:11
Print screen/SK

Fudbaleri Suduve, protivnici Crvene zvezde na startu kvalifikacija za Ligu šampiona, poraženi su na svom terenu od Riteriaija 2:1 u meču 15. kola litvanskog šampionata.

Aktuelni prvak je pretrpeo treći poraz u prvenstvu, odnosno prvi posle niza od devet trijumfa, ali je ostao na prvoj poziciji sa utakmicom više i četiri boda više od Žalgirisa.

Povezano

Gosti iz Viljnusa poveli su u 4. minutu golom Nigerijca Mofija iz penala, a u finišu prvog poluvremena izjednačio je Kanađanin Rikets osmim pogotkom u šampionatu.

Fudbaleri Suduve nisu uspevali da pronađu put do gola rivala, a kazna je usledila u 71. minutu kada je Kazlauskas po drugi put matirao domaćeg golmana. Riterial je treći sa 28 bodova.

U startnoj postavi domaće ekipe bila su četvrtica igrača sa prostora nekadašnje Jugoslavije – Srbin Aleksandar Živanović, Crnogorac Jovan Čađenović, Hrvat Andro Švrljuga i igrač iz BiH Mihret Topčagić.

Suduva će ugostiti Crvenu zvezdu u prvom meču 9/10. jula, a revanš je nedelju dana kasnije u Beogradu.