LŠ: Nikšićani sjajni u Bratislavi, Kojašević za špice

Champions League 10. jul 201922:13 > 22:38
FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske odigrali su 1:1 protiv Slovana u Bratislavi u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona. Zlata vredan gol, gol za TV špice postigao je Damir Piksi Kojašević u zaostavnom vremenu.

Sutjeska ima sjajan rezultat uoči revanša koji se za sedam dana igra u Nikšiću. Izabranici Nikole Rakojevića imaju realne šanse da prođu u drugu rundu, a slobodno se može reći da su premašili očekivanja i više nego zasluženo stigli do vrhunskog rezultata u Slovačkoj.

Slovan je od starta uz veliku podršku sa tribina krenuo ofanzivno ka golu Sutjeske. Imali su Slovaci nekoliko poluprilika, ali je dafanzivna linija Nikšićana funkcionisala odlično. Ono što nisu otklonili momci ispred golmana Vladana Giljena, uradio je upravo Giljen.

U 20. minutu delovalo je da će Slovan stići do vođstva od 1:0. Brazilac Rafael Silva je uspeo da nadmudri Giljena, lopta je krunula ka mreži, ali je sa gol linije panterskom intervencijom u polje uspeo da je izbaci Nemanja Nedić.

S druge strane, Sutjeska je nastojala da iz kontranapada uradi nešto više. Dva puta je pripretila, ali je prilikom prodora Boža Markovića nedostajao završni pas, a pokušaj Damira Kojaševića je uspeo da neutrališe golman Slovana Dominik Greif. Ali je bilo 0:0 na poluvremenu.

Izabranici Nikole Rakojevića nastavili su sa dobrom igrom i u nastavku meča. U 60. minutu posle kornera sa leve strane koji je izveo Marko Ćetković, najviši u skoku je bio Aleksandar Šofranac, ali je golman Dominik Greif uspeo refleksno da izbaci loptu u korner.

Nešto više od 60 sekundi kasnije, usledila je kolosalna prilika za Slovan, ali je Vladan Giljen dobio duel jedan na jedan sa Brazilcem Rafaelom Silvom. Vladan Giljen je panterskom intervencijom spasio Sutjesku i na deset minuta pre kraja kada je kolosalnu priliku imao Čeh Erik Danijel.

Međutim, u 82. minutu pomoći nije bilo. Posle sjajnog prodora sa desne strane, lopta je stigla do Slovenca Andraža Šporara koji je uspeo da savlada Giljena i donese prednost Slovanu od 1:0. U zaostavnom vremenu kolosalnu priliku da donese izjednačenje šampionu Crne Gore propustio je Bojan Božović čiji je udarac zaustavio Greif, ali je u poslednjim sekundama meča Damir Piski Kojašević postigao gol za TV špice za konačnih 1:1. Ovaj rezultat svakako uliva veliki optimizam u redove Nikšićana, koji će za nedelju dana na svom terenu imati priliku da obezbede plasman u drugo kolo, gde ih čeka kiparski APOEL.

Ferencvaroš je u Budimpešti savladao Ludogorec 2:1 i stekao minimalnu prednost pred revanš u Razgradu. Mađari su došli do vođstva već u šestom minutu preko norveškog internacionalca Tokmaka Čola Enguena. Gosti su došli do izjednačenja u 31. minutu golom poljskog internacionalca Jakuba Svirčoka. Domaćin je ipak došao do novog vođstva u 65. minutu preko Ukrajinca Zubkova, samim tim i do pobede i prednosti pred revanš koji je na programu za sedam dana u Bugarskoj.

Najubedljiviju pobedu ostvario je šampion Gruzije Saburtalo na gostovanju Šerifu u Moldaviji 3:0. Seriju golova otvorio je crnogorski internacionalac Ognjen Rolović, a preostala dva gola postigli su Kohreidze i Kakubava. U mečevima u Tirani i Dandalku nije bilo golova, u okršajima Partizani (Albanija) – Karabag (Azerbejdžan) i Dandalk (Irska) – Riga (Letonija), dok je šampion Belorusije BATE odigrao 1:1 sa šampionom Poljske Pijastom 1:1.