Boaći i Marin odveli Zvezdu u drugi krug kvalifikacija

Champions League 16. jul 201919:06 > 22:42
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom u revanš meču protiv litvanske Suduve 2:1 plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

Prvi meč završen je bez golova, a srpski prvak će se u drugoj rundi sastati sa finskom ekipom HJK, koja je eliminisala Toršavn sa Farskih Ostrva.

Srpski šampion bio je mnogo bolji protivnik od Suduve, a već u 4. minutu Ričmond Baoći je doneo prednost crvno-belima. Ben je sjajno asistirao, Boaći je izbegao ofsajd zamku i potom snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu litvaskog tima.

Tim Vladana Milojevića je kontrolisao dešavanja na terenu, dok su gosti pokušavali iz kontre da zaprete. Novu radost navijačima Zvezde doneo je Marko Marin. Nemački internacionalac je iskoristio asistenciju Boaćija i lukavim udarcem u 29. minutu doneo kapitalnu prednost svom timu.

Do kraja poluvremena vredna pomena je još prečka Boaćija u 38. minutu.

Nij bilo mnogo uzbuđenja u prvih četvrt sata drugog poluvremena, a onda je Marko Gobeljić oštrim startom polomio nogu Slavickasu i zaradio direktan crveni karton. Ipak, domaći tim je nastavio da napada, stopostotnu šansu imao je Ivanić, crveno-beli su dva puta tražili i jedanaesterac…

U finišu meča rezervista gostiju Josip Tadić je pogodio prečku, a već u sledećem napadu ‘revanširao’ mu se Ben. Konačan rezultat postavio je internacionala iz BiH Mihret Topčagić u 90+5 minutu, ali više nije bilo vremena za promenu rezultata.

Ekipa iz Ljutice Bogdana će se u drugoj rundi kvalifikacija sastati sa finskim HJK koji je posle pobede u prvom duelu na svom terenu 3:1 u revanšu na Farskim Ostrvima odigrao 2:2. Mečevi su 23/24. juna i 30/31. juna.

Uskoro opširnije…

Meč uživo pratite na našem sajtu.

Tok meča:

Zvezda je povela u 4. minutu golom Ričmonda Boaćija! Ben je sjajno asistirao Boaćiju, koji je izbegao ofsajd zamku i potom snažnim udarcem iskosa sa desne strane zakucao loptu u mrežu litvaskog tima.

Crveno-beli ne srljaju, imaju rezultat koji im odgovara… Gosti pokušavaju da ozbiljnije zaprete, ali u prvih deset minuta nije bili opasnosti ispred gola Milana Borjana.

Fudbaleri Zvezde su u 14. minutu dva puta bila u dobroj situaciji, međutim, nedostajao je završni pas, najpre Marina, potom i Bena.

Ozbiljna šansa za goste u 16. minutu. Slavickas je centrirao sa leve strane, a najbolji strelac Topčagić iz neposredne blizine nije uspeo loptu da prosledi u gol.

Crveno-beli su preuzeli potpunu inicijativu, ali gosti su ponovo zapretili u 26. minutu. Golubickas je dobio loptu u šesnaestercu, ali se spetljao i defanzivci domaćeg tima su otklonili opasnost.

Zvezda vodi 2:0 od 29. minuta – strelac je Marin! Boaći je asistirao, a nmački internacionalac lukavim udarcem duplirao prednost srpskog prvaka.

Boaći je u 38. minutu pogodio prečku. Golman gostiju Kardum je zakačio loptu taman toliko da spasi svoj tim…

Crvena zvezda na poluvremenu vodi sa 2:0. Srpski prvak je odigrao koliko je trebalo da obezbedi sigurnu prednost.

Na poluvremenu nije bilo promena u ekipama.

Crveno-beli su nastavili sa napadima… U 48. minutu Marin je asistirao Boaćiju, koji je šutirao pored gola gostiju.

Hrvat Josip Tadić je u 52. minutu zamenio Austrijana Gotala. Minut kasnije Jovančić je šutirao, ali pravo u golmana Suduve.

Rodić je u 59. minutu šutirao snažno iz slobodnog udarca, ali daleko od gola Zvezde.

Gobeljić je u 60. minutu dobio direktan crveni karton zbog preoštrog starta nad Slavickasom! Litvanac je najverovatnije zaradio prelom noge.

Umesto Slavickasa na terenu je Hladik, dok je na drugoj strani reagovao i Milojević uvođenjem u igru Stojkovića umesto Boaćija.

Zvezda ne odustaje od ofanzivne igre, mada gosti sa igračem više na terenu imaju više loptu u nogama. Ali nemaju ideju kako da ugroze crveno-bele…

U 68. minutu Ivanić je izašao sam ispred golmana gostiju, ali je Kardum bio uspešniji.

Crveno-beli su u 77. minutu tražili penal posle pada Stojkovića u kaznenom prostoru protivnika, ali sudija arkaš se nije oglasio. Vukanović je u 82. minutu zamenio Rodića.

Domaći su u 83. minutu ponovo tražili najstrožu kaznu posle starta nad Benom…

Mnogo sreće u 86. minutu za crveno-bele. Tadić je pogodio prečku! Prčka i na drugoj strani – Ben u 89. minutu snažnim udarcem pogađa okrvir gola. U igru je ušao Pavkov umesto Marina.

U 90+1 minutu i Jovičić nije bio precizan iz dobre pozicije. I Pavkov je oprobao udarac, ali neprecizno.

Topčagić je u 90+5 minutu smanjio prednost Zvezde na 2:1.

Kraj! Crveno-beli su u drugom kolu kvalifikacija.