Marin: Mogli smo da postignemo pet-šest golova

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Ofanzivni vezista Crvene zvezde Marko Marin istakao je posle pobede nad litvanskom Suduve 2:1 i prolaska u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona da je jedina mana meča ta što crveno-beli nisu upisali još nekoliko pogodaka, budući da su za to imali odlične prilike.

Mislim da smo odlično ušli u igru. Od prvog minuta se videlo da hoćemo da rešimo utakmicu što pre. Dobro smo kombinovali. Boćko je odmah u četvrtom minutu dao gol iz teške pozicije. Odmah smo napadali, imali šanse. Dobro smo igrali“, istakao je Marin, koji se u 29. minutu upisao u listu strelaca.

Lepo smo razigrali tu akciju i imali dobar finiš. U drugom poluvremenu smo takođe imali šanse, bez obzira na igrača manje. Mogli smo da damo pet-šest golova. To je jedina mana bila“, dodao je Marin.

Marin je pohvalio navijače, kojih je 25.000 pratilo meč na stadionu „Rajko Mitić“.

Mnogo je bitno da u kvalifikacijama imamo podršku naših navijača. Svaka utakmica je teška i bitna, pogotovo kod kuće da se zabeleže povrede. Nastavak je sledeće nedelje, ne smemo da se opustimo. Još šest dana treniramo i imamo utakmicu između. Fokus treba da bude na Helsinkiju“, naglasio je Marin.

Upitan da trenutke okolnosti uporedi sa prošlogodišnjima, kada se šampion Srbije takođe sastao sa litvanskim predstavnikom u kvalifikacijama, 30-godišnjak je rekao:

Prošle godine ja nisam bio u kvalifikacijama. Kada izađete iz teških priprema, potrebno je da se uigrate jer nemate takmičarske utakmice. Sada se videlo da imamo super ekipu, kombinovali smo dobro, stvorili smo šanse. Ako nastavimo ovako, optimističan sam da ćemo daleko dogurati“, istakao je fudbaler Zvezde.

Podrška sa tribina stigla je i za Sinišu Mihajlovića i Ognjena Kuzmića.

Čuli smo i mi na terenu, naravno. U teškoj su situaciji i bitno je da im dajemo pozitivnu energiju, mislim da će im to pomoći. Cela ‚Marakana‘ ih je podržala. Nadam se, kao i mi svi, da će se to sve dobro završiti i da će ozdraviti, obojica“, zaključio je Marin.

Zvezda će u utorak 23. jula ugostiti Helsinki, a revanš je na programu nedelju dana kasnije.