Trener Suduve jasan: Gobeljiću što veća kazna!

Champions League 17. jul 20191:22 > 1:27
Ian MacNicol, Getty Images

Trener Suduve Vladimir Čeburin bio je izuzetno ljut zbog teške povrede koju je igrač njegovog tima Vaidas Slavickas doživeo usled oštrog starta defanzivca Crvene zvezde Marka Gobeljića i tom prilikom pozvao nadležne da što oštrije kazne beka srpskog šampiona.

Zvezda je savladala Suduvu sa 2:1 na stadionu Rajko Mitić i, posle 0:0 u Litvaniji, plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Detalj koji je obeležio meč u Beogradu, ipak, bio je lom noge Slavickasa zbog nesmotrenog starta Gobeljića u 60. minutu.

Povezano

Takav start nije u redu. To ne govorim zato što sam ljut, već zato što je povreda teška. Posle ovakvih povreda igrač ne može da igra godinu ili dve dana, pitanje je da li će ikad više zaigrati. Nadam se da će igrač koji je napravio onaj start dobiti što dužu kaznu„, kazao je Čeburin na konferenciji za medije.

Kad je o utakmici reč, strateg Suduve bio je zadovoljan igrom svog tima uprkos porazu.

Zvezda je dobila ono što je želela, znali smo koliko je rival jak. Znali smo da će oni napasti od starta u želji da što pre postignu pogodak. Nažalost, nismo uspeli u tome da ih osujetimo. Trudili smo se da igramo posle drugog gola, uspeli smo da smanjimo. Nismo se predali, nismo spustili ruke čak i posle teške povrede našeg igrača. Zvezda se dobro branila u poslednjim minutama. Zvezdi želim sreće u nastavku borbe za Ligu šampiona„, dodao je kazahstanski trener.

Crveno-beli će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv Helsinkija.