Sutjeska ide dalje, penali slomili Slovan

Champions League 17. jul 201923:08 > 23:11
FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske uspeli su posle penal ruleta da pobede Slovan i izbore plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gde će igrati sa kiparskim APOEL.

Posle više od 90. minuta velike borbe na semaforu je kao i u prvom meču pisalo 1:1, a penal rulet je pripao Nikšićanima zahvaljujući maestralnom golmanu i kapitenu Vladana Giljenu. Sutjeska je pobedila sa 3:2, odnosno sa 4:3.

Oni koji su očekivali da će se Nikšićani povući na svoju polovinu terena i braniti 1:1 iz Bratislave, grdno su se prevarili. Izabranici Nikole Rakojevića su uz veliku podršku sa tribina odlučili da se nadigravaju sa favoritom iz Slovačke, pa smo već posle desetak minuta igre videli dve sjajne prilike.

Prvo je golman Sutjeske Vladan Giljen dva puta dobio duel jedan na jedan sa internacionalcem iz Slovenije, Andražom Šporarom koji je bio strelac u prvom meču, a zatim je odličnu priliku imao Marko Ćetković posle munjevitog prodora Damira Kojaševića po desnoj strani, ali je njegov udarac završio iznad gola.

Nedugo zatim, preko gola je završila lopta i posle pokušaja Damira Kojaševića iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Opasan udarac Marina Ljubičića uspeo je da ukroti Vladan Giljen. Giljen je uspeo da ukroti i pokušaje Šporara i Mohe koji su usledili, a do nove prilike Sutjeske je stigla u završnici prvog poluvremena.

Novi slobodan udarac sa dvadesetak metara izveo je ponovo Damir Kojašević, ali je na žalost navijača Sutjeske lopta ponovo prohujala iznad gola golmana Dominika Greifa. Na kraju ovog perioda igre na semaforu je pisalo 0:0. Sutjeska je imala rezultat koji je vodi u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Međutim, tek što je počelo drugo poluvreme, ubojiti Slovenac, Andraž Šporar, uspeo je da zatrese mrežu Sutjeske posle odličnog prodora internacionalca iz Tunisa Mohe po levoj strani.

Sutjeska nije klonula duhom. Krenula je ofanzivno ka golu Slovana, a zicer je propustio da realizuje Marko Ćetković. Gosti su pretili iz kontre i to opasno. Marin Ljubičić je pogodio stativu, a šutirao je i tik pored gola Sutjeske.

U samoj završnici, u poslednjih deset minuta usledila je prava opsada gola Slovana. Pokušavali su Nikšićani da stignu do izjednačenja, do produžetaka i uspeli su u tome u trećem minutu zaostavnog vremena, kada je Aleksandar Šofranac zatresao mrežu Slovana posle kornera koji je izveo Damir Kojašević.

Tokom produžetaka nije bilo prilika za gol pa je usledio penal rulet. Stefan Nikolić je bio precizan, Dejan Dražić nije. Udarac Damira Kojaševića je zaustavio Dominik Greif, ali je njegovu grešku ispravio Vladan Giljen koji je zaustavi udarac Vasila Božikova.

Miljan Vlaisavljević je pogodio za 2:0, a odgovornost u trećoj seriji kod Slovana je preuzeo Brazilac Rafael koji je smanjio na 2:1. Mladi Vladan Bubanja je je sigurno pogodio za 3:1. Loptu je uzeo Holanđanin De Kamps. Pogodio je za 3:2.

Odgovornost je preuzeo Darko Bulatović, ali je šutirao preko gola. Slovan je imao priliku da izjednači, Šporar je mirno prišao lopti, ali je Vladan Giljen panterskom intervenicom odveo Sutjesku u drugo kolo Lige šampiona.