FCK "završio posao" u Velsu, čeka se Zvezda

Champions League 23. jul 201922:00 > 22:01
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Kopenhagena pobedili su TNS u Velsu u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 2:0.

Šampion Danske time je napravio veliki korak ka narednoj rundi, gde ga potencijalno čeka duel sa Crvenom zvezdom.

Naravno, pod uslovom da srpski prvak izbaci finski HJK u dvomeču, a Kopenhagen u revanšu potvrdi prolaz.

Skandivanci nisu briljirali u utakmici u Velsu, ali su pogocima u prvom i drugom poluvremenu, iz jedina dva šuta u okvir gola, „odradili posao“.

Igrao se 18. minut, kad je Bartolek utrčao po desnoj strani, poslao sjajnu povratnu na peterac do Sotirua, koji je rutinski zatresao mrežu i doveo FCK u vođstvo.

Taj rezultat ostao je aktuelan sve do 61. Tad je Sotiru izbio jedan na jedan sa golmanom TNS i, uprkos klizećem startu rivala, uspeo da šutira. Lopta je otišla pored gola, pa je sudija Harkam naknadno pokazao na penal zbog datog prekršaja.

Siguran izvođač bio je Robert Skov i time postavio konačan rezultat.

Revanš se igra sledećeg utorka u Kopenhagenu.

Fudbaleri PSV pobedili su Bazel na svom terenu u izuzetno uzbudljivom meču punom preokreta sa 3:2. Holanđani su do trijumfa stigli golovima u nadoknadi vremena.

Najpre je Lamers u 90. iskoristio centaršut Bregvajna za izjednačenje, da bi u 90+3. Malen fantastičnimn pogotkom petom doneo trijumf domaćinu.

PSV je prvi došao do vođstva u ovom meču, pošto je Bruma u 14. minutu natrčao na odbijenu loptu i savladao Omlina, ali su Švajcarci u nastavku uspeli da okrenu rezultat.

U 45+1. Zufi je dugom loptom uposlio Ajetija, koji je posle trka po levoj strani pogodio gol, a u 79. Alderet je pogodio posle kornera.

To na kraju nije bilo dovoljno da Bazel izbegne poraz, pa će sledeće nedelje morati da juri rezultat na Sankt Jakobs stadionu.