Dinamo na korak od Lige šampiona

Champions League 13. avg 201922:05 > 22:06
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Dinama plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona pošto su u revanšu deklasirali mađarski Ferencvaroš na gostovanju 4:0. U prvom meču, odigranom u Zagrebu, bilo je 1:1.

Šampiona Hrvatske u borbi za mesto u Ligi šampiona čeka dvomeč sa Rozenborgom, a svakako je obezbedio mesto u Evropi ove jeseni.

Dinamo je na „Grupama areni“ poveo u 16. minutu preko Arijana Ademija, a pobedu je obezbedio u prvih deset minuta drugog poluvremena. Tada su strelci u razmaku od osam minuta bili Bruno Petković i Daniel Olmo, a konačan rezultat je desetak minuta pre kraja postavio Amer Gojak.

U prestonici Mađarske, Zagrepčani su odigrali sjajno, i to pošto je Ferencvaroš na samom početku utakmice propustio priliku da povede. Usledile su šanse na drugoj strani, da bi Olmo proigrao Ademija, a on zatresao mrežu domaćeg tima. Drugi gol je dugo visio u vazduhu, ali je Dinamo došao do njega na samom početku drugog perioda, kada je Petković posle šuta Mislava Oršića podmetnuo nogu za 2:0.

Samo osam minuta kasnije, Olmo je povisio na 3:0, a nedugo zatim Ferencvaroš je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je bosanskohercegovački fudbaler Eldar Ćivić zaradio drugu javnu opomenu. Još pre toga su razrešene sve dileme oko toga ko iz tog dvomeča ide dalje, ali je do kraja utakmice Gojak pobedu Dinama učinio još ubedljivijom.