Nova velika Zvezdina noć: Pao i Olimpijakos!

Getty Images/Srdjan Stevanovic

Crvena zvezda ostvarila je prvu pobedu u ovogodišnjoj Ligi šampiona, pošto je posle preokreta savladala Olimpijakos 3:1.

Izabranici Vladana Milojevića ostvarili su gotovo istorijski podvig. Posle rezultatskog zaostatka u prvom poluvremenu uzrokovanog golom Semeda posle kiksa Milana Borjana, igrači srpskog šampiona krenuli su na sve ili ništa. Doduše, mora se priznati da im je posao znatno olakšao Alžirac Jasima Benzija, koji je menjao Valbuenu, a koji je dobio drugi žuti karton u 58. minutu.

Crvena zvezda je umela da iskoristi prednost igrača više, ali najviše zahvaljujući izmenama. Vulić, koji je zamenio Jovančića, fantastično je reagovao na odbijenu loptu i milimetarski preciznim udarcem u suprotan ugao pogodio malu mrežicu u 63. minutu. Preostala dva gola domaćin je postigao na identičan način, posle kornera. Oba je hirurški precizno u 87. i 90. minutu izveo Marko Marin. Kod prvog je u čelo pogodio Nemnju Milunovića, a kod drugog Ričmonda Boaćija. Na kraju, velika pobeda Crvene zvezde.

Posle ovog trijumfa Zvezda je izbila na drugo mesto u grupi, prestigavši Olimpijakos i Totenhem, koji je pretrpeo katastrofu u Londonu od Bajerna – 7:2. Bajern ima šest bodova, Zvezda tri, a Olimpijakos i Totenhem po jedan. U narednom kolu Crvena zvezda 22. oktobra gostuje Totenhemu u Londonu.

Katarina Kostić

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Kanjas, Jovančić – Van La Para, Marin, Garsija – Tomane

Olimpijakos (4-2-3-1): Hoze Sa – Torosidis, Merija, Semedo, Cimakas – Kamara, Buhalakis – Lovera, Benzija, Masuras – Gerero

Statistiku uživo sa meča možete pratiti na ovom linku

Tok meča

6′ Imala je Crvena zvezda obećavajuću situaciju, slobodan udarac na 30 metara od gola, ali kombinacija Marina i Garsije nije prošla.

11′ Stisla je malo Zvezda, a najbolju šansu imala je posle oduzete lopte, Tomane je prosledio na levoj strani Rodiću, koji je centrirao, ali nijedan igrač crveno-belih nije došao do lopte.

19′ Nema konkretnih prilika, ali definitivno je Zvezda bolji rival. Aktivnija je sa loptom, dok se gosti isključivo brane.

22′ Zapretio je i Olimpijakos. Uspeli su Pirejci da izvrše pritisak, lopta je došla do Gerera, koji se lepo okrenuo i opasno šutirao sa distance, ali pored Borjanovog gola.

24′ Nova dobra šansa grčkog tima. Odlično je prodro po levoj strani Cimikas, lepo centrirao, tačno na glavu Gereru, ali ni ovaj put nije pogodio okvir gola.

26′ Rodić dobio žuti karton, posle duela sa Alžircem Benzijom, koji menja Valbuenu.

31′ Najbolju šansu za Zvezdu imao je Milan Rodić, posle centaršuta Marina iz kornera, bio je najviši u skoku, ali je šutirao pored gola.

36′ Drugi žuti karton za Zvezdu. Van La Para je izgubio loptu na polovini protivnika, kome se otvorila kontra pet na četiri. Ali je Holanđanin stigao da faulira Benziju, i prekine opasan napad, ali ga je to koštalo javne opomene.

37′ GOL! Lopta iz slobodnog udarca ubačena u šesnaesterac, Semedo je jedva uhvatio iz mrtvog ugla i uputio je u gol. Međutim, Borjan je bio loše postavljen i nije uspeo bolje da reaguje nego da pomogne lopti da završi u mreži – Olimpijakos vodi 1:0.

45′ Na samom kraju prvog poluvremena Dušan Jovančić je pokušao makazicama posle kornera, ali dobro je bio postavljen golman Hoze Sa. Ostaje 1:0 za Pirejce posle prvih 45 minuta.

53′ Odličan centaršut Marina, niko nije uspeo od Zvezdinih igrača da zahvati loptu. Na odbitak je naleteo Jovančić, čiji je šut odbijen u korner.

56′ Sjajan prodor Gobeljića, lepo je ubacio po zemlji, ali sa 10 metara iz povoljne pozicije indisponirani Van La Para šutira preko gola.

58′ Crveni karton dobija Benzija zbog drugog žutog kartona usled starta sa leđa. Zvezda će narednih pola sata imati igrača više.

60′ Pritisak Zvezde. Rodić šutirao jako tik pored gola, ali je lopta „liznula“ spoljni deo mreže.

62′ Zvezda ide na totalnu ofanzivu. Umesto Van La Pare ulazi Ričmond Boaći. Idu crveno-beli sa dva klasična napadača.

63′GOOOOLLLLL!!!!!! Kakav udarac Vulića koji je tek ušao umesto Jovančića. Izuzetno precizno u suprotan ugao gola Olimpijakosa.

73′ Kanjas je izgleda istegao zadnju ložu prilikom jednog šuta sa distance i mora da napusti igru, a umesto njega ulazi 20-godišnji Njegoš Petrović.

80′ Ričmond Boaći postaje treći igrač Crvene zvezde koji dobija žuti karton.

81′ Sudija Bastijen konsultovao je VAR zbog potencijalnog igranja rukom igrača Olimpijakosa u šesnaestercu. Međutim, snimak je pokazao da nije bilo igranja rukom, stoga ništa ni od penala.

82′ Njegoš Petrović dobija žuti karton

85′ Merija je bio neometan na samo sedam metara od gola Borjana, ali je šutirao pored gola. Mnogo sreće za Zvezdu.

87′ GOOOOLLLLL!!!!!! Zvezda vodi!!! Sjajan centaršut Marina, nebeski skok Nemanje Milunovića za 2:1

90′ GOOOOLLLLL!!!!!!!! Novi korner i novi gol. Ovog puta najviši u skoku Ričmond Boaći za 3:1