Real kontroverzno došao do boda protiv Klub Briža

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Madridski Real nije uspeo na Santijago Bernabeu da dođe do prve pobede u Ligi šampiona. Posle poraza od PSŽ igrao je samo 2:2 protiv Klub Briža, dok je u Milanu Šahtjor kao gost savladao Atalantu posle preokreta 2:1.

Definitivno kraljevski klub loše izgleda na početku sezone. Posle laganog poraza u Parizu 3:0, Real je bio na pragu ozbiljne bruke i na svom Santijago Bernabeu. Klub Briž je vodio 2:0 golovima Emanuela Denisa. Kod oba gola odbrana Madriđana nije postojala, a Denis je imao mnogo sreće s obzirom da se kod oba gola spoplitao u odlučujućim trenucima. Domaćin je bio jalov u prvom delu, imao je samo jednu pravu šansu preko Varana, čiji je udarac glavom iz blizine sjajno odbranio Simon Minjole.

Početak drugog dela doneo je ofanzivu Reala. Kao plod iste usledio je gol u 55. minutu. Serhio Ramos je postigao gol, koji je bugarski sudija Kabakov prvo poništio zbog ofsajda. Međutim, posle intervencije VAR gol je ipak priznat, iako se i na usporenom snimku jasno videlo da je kapiten Madriđana nesumnjivo bio u ofsajdu.

Ipak, ni tada Real nije proigrao. Bio je prilično bezopasan, sve do 85. minuta kada je drugi žuti karton dobio Vormer. Iz tog slobodnog udarca Toni Kros je našao Kazemira, koji je glavom lobovao Minjolea za 2:2. Imao je do kraja Ramos odličnu priliku, ali je sjajno intervenisao Minjole i tako doneo iznenađujući, ali više nego zaslužen bod za belgijskog šampiona. Ovo je drugi bod za Klub Briž, a tek prvi za Real u Grupi A.

U drugom meču rano večernjeg programa Atalanta je na San Siru dočekala Šahtjor. Domaćin je mnogo bolje krenuo i već u 16. minutu dobio sjajnu šansu u vidu jedanaesterca. Snažan udarac Josipa Iličića sjajno je odbranio golman gostiju iskusni Pjatov. Ipak, 12 minuta kasnije Pjatov je loše intervenisao što je iskoristio Duan Zapata i doveo plavo-crne do vođstva.

Ipak, do poluvremena Šahtjor dolazi do izjednačenja, posle gola Moareša u 41. minutu. Do kraja utakmice ukrajinski šampion dolazi do potpunog preokreta, pošto je Solomon u petom minutu nadoknade doneo pobedu za 2:1. Šahtjoru su ovo prvi bodovi, dok je Atalanta i dalje bez bodova u Grupi C, gde svoj meč drugog kola na Etihadu igraju Mančester Siti i Dinamo iz Zagreba.