Degenek: Mi se pitamo, niko ne može da utiče na nas

Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Štoper Crvene zvezde Miloš Degenek istakao je posle pobede nad Olimpijakosom 3:1 u drugom kolu Lige šampiona da je ekipa pokazala da drži stvari u svojim rukama.

Trijumf crveno-belima doneli su Miloš Vulić u 63, Nemanja Milunović u 87. i Ričmond Boaći u 90. minutu meča.

Čestitam svojim saigračima jer smo igrali izuzetno dobro drugo poluvreme. Prvi deo igre bio je kao u grču. Osećali smo pritisak od poslednjih par utakmica i neraspoloženje. Ali, mislim da smo u drugom poluvremenu izašli onako kako treba. Bili smo oni pravi i pokazali smo da se pitamo u svemu u čemu učestvujemo, da je sve to do nas i da ne može niko da utiče na nas“, istakao je Degenek i dodao:

Zasluženo smo pobedili danas. Naravno, prelomilo je to što su oni dobili crveni karton, ali mislim da smo igrali dobro i kada su imali 11 igrača. Izuzetno sam ponosan na saigrače. Čestitao bih svima koji su dali golove – Vuliću, Milunoviću i Boaćiju i Marku na asistencijama. Naravno, i šef je uradio jako veliki posao ovde kada je napravio dve izmene, koje su nam donele dva gola. Hvala publici na lepoj atmosferi“.

Do bolje igre u drugom delu igre došlo je posle konsultacija u pauzi.

Malo smo popričali na poluvremenu i šef nam je dao do znanja šta treba da uradimo. Mi smo međusobno komunicirali, izašli smo na teren i odigrali smo malo bolje“, zaključio je 25-godišnjak.

U narednom kolu elitnog evropskog takmičenja Zvezda 22. oktobra putuje na gostovanje Totenhemu.