Omladinska LŠ: Domžale na pragu proleća

Champions League 22. okt 201920:10 > 20:17
NK Domžale/Facebook

Slovenački šampion Domžale prošao je u drugu rundu Lige šampiona za omladince, staza šampiona, pošto je savladalo u revanšu rumunski Vitorul 2:0.

U prvom meču između slovenačkog i rumunskog šampiona u Konstanci bilo je 0:0, tako da je Domžale moralo da juri gol. Već u trećem minutu došli su do njega preko Svetlina. Finiš prvog poluvremena definitivno je prelomio meč. Prvo je u 36. minutu Munteanu promašio penal za goste, a samo pet minuta kasnije Tijan Pantelić postiže gol i povećava prednost na dva gola. Do kraja Vitorul nije uspeo da se vrati i Domžale je došlo do velike pobede.

Put do evropskog proleća Domžale će u narednom dvomeču šansu tražiti protiv pobednika meča Porto – Lepaja. U prvom meču u Portugaliji bilo je 4:2 za Zmajeve.