Bleda Zvezda, Totenhem servirao četvorku na Marakani

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Crvena zvezda doživela je treći poraz u Ligi šampiona, pošto je na stadionu Rajko Mitić Totenhem slavio ubedljivih 4:0.

FK Crvena zvezda

Vicešampion Evrope očitao je pravu, pravcatu lekciju Zvezdi iz svih elemenata, trčanja, tehnike, pa i korišćenja šansi. Nije da ih Zvezda nije imala. Kod 0:0 Pavkov je propustio zicer, kod 0:1 Van La Para je pogodio stativu, a kod istog rezultata u drugom poluvremenu Pavkov umesto da je šutirao iz obećavajuće pozicije, pokušao je, neuspešno, da proigra Garsiju.

Čovek koji je bio junak pre tačno godinu dana, ponovo protiv evropskog vicešampiona, samo protiv Liverpula, sada je bio tragičar. Kumovao je drugom golu, kojim je Totenhem rešio pitanje pobednika. Do kraja, Spursi su dotukli još jednim golom Sona i Eriksena potpuno grogiranog rivala i ovih 0:4 nikako ne ide na čast Crvenoj zvezdi.

Plasman u osminu finala sada je u domenu naučne fantastike jer Totenhem kao drugoplasirani ima četiri boda više od Zvezde i sada sledi borba sa Olimpijakosom za treće mesto i prezimljavanje u Ligi Evrope. Trenutno beogradski crveno-beli imaju dva boda više i postoji mogućnost da već u narednom meču 26. novembra na stadionu Rajo Mitić pobede Bajern, koji je već obezbedio plasman u osminu finala, a da Olimpijakos ne pobedi u Londonu Totenhem.

Katarina Kostić

Tok meča

1′ Dobar početak Crvene zvezde. Lepa ideja Marka Marina, koji je u prostor poslao loptu za Garsiju, ali nešto brži bio je Erik Dajer i sprečio opasnost ispred gola Gazanige.

3′ Zapretio je i gostujući tim, ali Hari Kejn nije stigao da uputi ozbiljniji šut.

13′ Prvu ozbiljniju šansu imao je kapiten gostiju Hari Kejn, kada je pogodio spoljni deo mreže

22′ Prilika i za Sona, ali je šutirao pored gola Borjana.

23′ Kolosalna prilika za Pavkova. Lepa kombinacija Van La Pare i Garsije. Lopta se odbila do Pavkova, koji je sa 10 metara bio oči u oči sa Gazanigom, ali je šutirao pravo u golmana gostiju

30′ Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Erik Dajer.

34′ GOL! Izgubljena lopta na sredini terena skupo je koštala crveno-bele. Sevnula je strašna kontra tri na dva. Kejn je izbio sam ispred Borjana, ali je pogodio stativu. Natrčao je Son i pogodio prečku, ali treća je bila sreća i Đovani Lo Selso je zatresao mrežu, za svoj prvi pogodak u sezoni.

45′ Gotovo identična situacija kao iz 34. minuta, samo u drugom šesnaestercu. Van La Para je odlično utrčao u prazan prostor i pogodio stativu, a potom je lopta posle rikošeta pogodila prečku, ali Zvezda za razliku od Spursa, nije imala sreću da postigne pogodak – ostaje 0:1.

Totenhem odlazi na poluvreme sa vođstvom 1:0. Imali su gosti veći posed i više situacija pred golom Zvezde, ali crveno-beli su imali dve odlične prilike preko Pavkova, kada mu je udarac u zicer situaciji odbranio Gazaniga i Van La Pare kada je pogodio stativu.

U drugom poluvremenu umesto Gobeljića igraće Žander.

48′ Sjajan pritisak Garsije, oduzeo je loptu Dajeru, Marin povukao kontru, proigrao Pavkova, ali korpulentni napadač iako je imao dobru situaciju za šut, upropastio je veliku šansu jer je pokušao da proigra Garsiju.

57′ GOL! Pavkov je definitivno tragičar ovog meča. Izgubio je loptu na sredini terena, što je otvorilo kontru. Ali je dodao loptu Sonu, koji je rutinski to realizovao i duplirao prednost Spursa.

61′ GOL! Zvezdina igra se definitivno raspala. Nova kontra, ovog puta je lepo Kejn otvorio prostor Rouzu. Levi bek je sjajno uposlio Sona na drugoj stativi, kome nije smetalo da postigne drugi gol na meču, treći za goste.

62′ Kanjas ulazi umesto Jovančića.

67′ Treća izmena Vladana Milojevića. Konačno ulazi Boaći, a izlazi Mateo Garsija.

71′ Eriksen, koji je ušao u igru umesto Delea Alija, sjajno je proigrao Kejna, koji je sa pet metara šutirao pored gola.

85′ GOL! U listu strelaca upisao se i Kristijan Eriksen. Maestralni Danac lepo je prihvatio loptu, a onda je praktično petom savladao Borjana za više nego ubedljivu pobedu.