Tuhel: Nedostajali su nam strpljenje i agresivnost

Justin Setterfield, Getty Images Sport

Trener Pari Sen Žermena Tomas Tuhel istakao je posle poraza 2:1 od Borusije Dortmund u prvom meču osmine finala Lige šampiona da njegova ekipa jednostavno nije bila na visini zadatka.

Vođstvo Borusiji doneo je Erling Holand golom u 69. minutu. Iako je Nejmar izjednačio u 75, Norvežanin je dva minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Nedostajalo nam je strpljenje i tajming u napadu. Nismo bili dovoljno agresivni kako bismo došli do lopte, niti smo uspeli da se izborimo za veći posed lopte. Kada su golovi postignuti, imao sam osećaj da se utakmica otvorila i da smo bili blizu drugog gola“, istakao je Tuhel.

Borusija je prošle sezone u osmini finala završila učešće u elitnom evropskom takmičenju, pošto ju je Totenhem nadigrao ukupnim rezultatom 4:0.

Sa druge strane, ‘Sveci’ su posle 2:0 protiv Mančester Junanjteda u gostima, na domaćem terenu izgubili 3:1, te zbog manje datih golova u gostima nisu uspeli da se plasiraju u narednu rundu.

Revanš meč između Dortmunda i pariskog kluba zakazan je za 11. mart na „Parku prinčeva“.