Kraj za Real i Juve, Siti i Lion u četvrtfinalu LŠ

Alex Livesey/Getty Images

Mančester Siti i Lion plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Siti je i drugi put savladao Real ovog puta na Etihadu 2:1, a Juventus je istim rezultatom bio bolji od Liona, ali to nije bilo Dami dovoljno za prolaz.

Mančester Siti za prolaz umnogome može da zahvali Rafaelu Varanu, koji je direktan krivac kod oba gola. Oba puta je bukvalno predao loptu Žesusu. U devetom minutu Brazilac je asistirao Sterlingu, a u 69. je i sam savladao odličnog Kurtou. Karim Benzema je u 28. minutu doneo izjednačenje i nadu Realu, ali sa onakvim kiksevima više se protiv ekipe kakva je Siti zaista nije moglo.

Rival Sitiju u četvrtfinalu biće Lion, koji iako je izgubio od Juventusa prošao je dalje. Stara dama je u Torinu slavila 2:1, ali zbog gola u gostima francuski predstavnik je otišao dalje. Gosti su vodili od 10. minuta golom Depaja sa bele tačke, a Ronaldo je izjednačio u 40. minutu, takođe sa penala. Ranim golom u drugom delu Ronaldo donosi prednost Juventusu, a Portugalac je imao idealnu priliku da postigne het-trik, ali je iz povoljne pozicije glavom šutirao preko gola.

Pošto se odigraju preostala dva revanša osmine finala Barselona – Napoli (1:1) i Bajern – Čelsi (3:0), završnica se seli u Lisabon, počevši od četvrtfinala. Poslednji četvrtfinalni meč 15. avgusta igraće ekipe koje su večeras izborile plasman među osam najboljih Mančester Siti i Lion, a preostali četvrtfinalni dueli su PSŽ – Atalanta, Atletiko – RB Lajpcig i pobednik meča Barselona/Napoli – Bajern/Čelsli, koji je na programu 14. avgusta. Četvrtfinale počinje mećom PSŽ – Atalanta 12. avgusta, dan kasnije igraju Atletiko – RB Lajpcig.

Tok meča

Printscreen
Printscreen

7′ Prva ozbiljna prilika na Etihadu bila je za Mančester Siti. Odlična polukontra, a Kevin de Brujne je šutirao opasno sa distance, ali jedan igrač Reala skrenuo je loptu u korner.

10′ GOOOLLLL!!!! Siti dolazi prvi do gola. Kardinalna greška Rafaela Varana, koji je prepustio loptu Žesusu unutar šesnaesterca, Brazilac je dodao Sterlingu, koji je neometan sa pet metara matirao Kurtou.

11′ GOOOLLLL!!!! Vodi i Lion. Strelac je Memfis Depaj iz penala. Sada Juventus mora da postigne tri gola.

15′ Nova šansa za Siti, opasan udarac Sterlinga, za malo preko gola.

19′ Bernadeski je napravio sjajan solo prodor po gol aut liniji, nanizao je nekoliko igrača i golmana Liona, ali nije uspeo da uputi udarac ka praznom golu i od svega samo korner za Juventus.

21′ Prva velika prilika za Real. Azar je sjajno proigrao Benzemu, koji je neometan šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Ederson odlično intervenisao.

28′ GOOOLLLL!!!! Real dolazi do izjednačenja. Odličan prodor Rodriga po desnoj strani, sjajan centaršut, a najviši u skoku bio je Karim Benzema i on takve prilike retko propušta. Sada je 1:1.

37′ Umalo da tragilčar kod izjednačujućeg gola Kanselo bude junak. Našao se u odličnoj šansi, dobro šutirao, ali je Kurtoa odlično intervenisao. Ostaje 1:1.

39′ Velika prilika za Juventus. Kristijano Ronaldo odlično je izveo slobodan udarac sa 18 metara, ali je još bolje intervenisao Antoni Lopes i ostaje 1:0 za Lion.

42′ Novi slobodan udarac za Juventus ali ovog puta izveo ga je Pjanić. I pogodio je loptu u ruku Depaja, a sudija bez razmišljanja svira penal

43′ GOOOLLLL!!!! Ronaldo rutinski pogađa penal i Juventus dolazi do 1:1. To je njegov 129. gol u Ligi šampiona. Sada Staroj dami dva gola trebaju za prolaz, ali da nijedan ne primi.

Poluvreme: Na oba meča 1:1. U Mančesteru Varan je praktično poklonio gol koji je postigao Sterling, ali je Benzema pokazao da je u sjajnoj formi i očekuje nas veoma neizvestan meč pošto je Realu jedan gol, bez primljenog dovoljan za produžetak. U Torinu golovi su postignuti sa penala. Prvo je Lion poveo panenkom Memfisa Depaja, a potom je Holanđanin napravio penal koji je Ronaldo pretvorio u izjednačenje. Juventus mora da postigne dva gola a da ne primi nijedan za prolaz.

47′ Sjajna lopta De Brujnea za Sterlinga, koji je izašao sam pred Kurtou, ali belgijski golman sjajno interveniše. Ostaje 1:1.

54′ Nova velika prilika za Mančester Siti. Kazemiro je pogrešio, dodao loptu u noge Vokeru, ona dolazi do Fodena, koji je sjajno otvorio situaciju za Gundoana, ali pas nemačkog reprezentativca ka Sterlingu bio je loš i ponovo Kurtoa izlazi kao pobednik.

60′ GOOOLLLL!!!! Još jednom je Ronaldo pokazao kakav je majstor. Ovog puta levom nogom uputio je neodbranjiv udarav u gornji ugao gola Antonia Lopesa i sada Juventus vodi 2:1. Potreban mu je još jedan gol za prolaz.

64′ Benzema je imao odličnu priliku za Real, ali je šutirao pravo u Edersona.

66′ Velika šansa za Žesusa, ali čudesni Kurtoa ponovo brani i čuva Real.

69′ GOOOLLLL!!!! Ako Kurtoa sprečava golove, Varan ih poklanja. Ponovo je Francuz kardinalno pogrešio, praktično uštopovao loptu Gabrijelu Žesusu, kome nije bilo teško da posle asistencijei sam postigne pogodak i donese novo vođstvo Sitiju. Realu su sada dva gola potrebna za prolaz.

77′ Veliku priliku za het-trik i ukupnog vođstva za svoj tim propušta Ronaldo. Bio je najviši u skoku posle kornera, i sam sa pet metara šutirao glavom preko gola. Ostaje 2:1 za Juventus, a treba mu još jedan gol.

83′ Luka Jović ulazi u igru umesto Edena Azara

Gotovo je u Mančesteru, Siti je i u drugom meču pobedio Real 2:1 i prošao u četvrtfinale. Čeka se kraj u Torinu, a tamo je još 2:1 za Juventus, što znači da je Lion blizu prolaska.