8:2! Bajern demolirao Barselonu za polufinale LŠ!

Champions League 14. avg 202020:25 > 23:07
Pool, Getty Images

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona ubedljivom pobedom nad Barselonom u Lisabonu rezultatom 8:2!

Samo pola sata igre na stadionu Luž bilo je dovoljno nemačkom šampionu da osigura pobedu i nastavi put ka evropskoj tituli, ali je na kraju viđen jedan od najubedljivijih trijumfa u istoriji takmičenja!

Furioznom partijom od starta utakmice, a posebno sredinom prvog i u finišu drugog dela, kad su postigli ukupno šest pogodaka, Bavarci su stigli do polufinala.

Tamo će čekati boljeg iz duela Mančester Siti – Lion.

Od prvog minuta je tim Hansija Flika sa svih strana napadao Katalonce, a posebno raspoložen za igru bio je Tomas Miler.

Upravo je nemački napadač doveo Bajern u vođstvo u četvrtom minutu. Ivan Perišić je ubacio loptu sa leve strane do Milera, koji je odigrao dupli pas sa Robertom Levandovskim, a potom precizno gađao sa 11 metara.

Nije se dugo čekalo na novi gol. I on je bio delo igrača Bajerna, ali je lopta završila iza leđa Manuela Nojera.

U sedmom minutu, Đordi Alba je probio po levoj strani i centrirao u sredinu, gde je David Alaba izuzetno nespretno reagovao i praktično lobovao Manuela Nojera za izjednačenje.

Imala je Barsa u narednih nekoliko minuta dve šanse za preokret – šut Luisa Suaresa zaustavio je Nojer, a pokušaj Lionela Mesija stativa.

Ispostavilo se da su Katalonci time samo razljutili bavarsku mašineriju.

Flikov tim je uspostavio apsolutnu dominaciju terenom, postao potpuno neuhvatljiv za protivnika i opsedao gol Ter Štegena. Epilog – tri pogotka u mrežu Katalonaca za devet minuta!

Najpre je u 22. Perišić snažnim udarcem sa leve strane krunisao asistenciju Serža Gnabrija i, ujedno, kaznio izgubljenu loptu Serhija Roberta u opasnoj zoni, da bi u 28. egzekutor bio i Gnabri.

Maestralnu loptu preko odbrane Barselone poslao je Leon Gorceka, pa brzonogom Nemcu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Ni tu se Bajern nije zaustavio. Levandovski je propustio sjajnu šansu nekoliko trenutaka kasnije, ali je gol viđen već u sledećem napadu. Džošua Kimih je centrirao na prvu stativu, Miler postavio nogu i drugim golom već tad otklonio sve dileme oko pobednika.

Nastavili su Bavarci da „melju“ ekipu Kikea Setijena, koja nije mogla da poveže redove ni u odbrani ni u napadu, pa je do poluvremena prednost mogla da bude i ubedljivija.

Tada nije, ali do kraja jeste, i to neverovatno ubedljiva.

I u drugih 45 minuta viđena je ista slika na terenu, a kratkotrajni Barsin trzaj i gol Luisa Suaresa u 57. minutu za 4:2 samo je dolio ulje na vatru.

Usledio je surov odgovor. Džošua Kimih u 63, Robert Levandovski u 82, i Filipe Kutinjo u 85. i 89. pobrinuli su se za pobedu kakva se ne pamti u nokaut fazi elitnog takmičenja!

Tok utakmice sa stadiona Luž mogli ste da pratite uz naš sajt.

Sastavi:

Barselona (4-3-1-2): Ter Štegen – Semedo, Pike, Lengle, Alba – Buskets, De Jong, Roberto – Vidal – Suares, Mesi

Bajern (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Boateng, Alaba, Dejvis – Gorecka, Tijago – Gnabri, Miler, Perišić – Levandovski.

Utakmica je počela!

3′ – Barselona je prva zapretila. Roberto je poslao oštru loptu sa desne strane, ali je Nojer nogama reagovao ispred Suaresa.

4′- Goool! Bajern vodi sa 1:0, golom Tomasa Milera! Ivan Perišić je ubacio loptu sa leve strane do Milera, koji je odigrao dupli pas sa Robertom Levandovskim, a potom precizno gađao sa 11 metara.

7′ – Goool! Barselona je izjednačila, autogolom Davida Alabe! Đordi Alba je probio po levoj strani i centrirao u sredinu, a austrijski defanzivac izuzetno nespretno reagovao i praktično lobovao Manuela Nojera.

10′ – Izuzetno otvoren meč od starta. Mogla je Barsa vrlo brzo i do preokreta. Najpre je Nojer odbranio udarac Suaresa u situaciji jedan na jedan, da bi zatim Lionel Mesi pogodio stativu. Uputio je Argentinac oštar centaršut sa desne strane, loptu niko nije zakačio, ali je stativa spasla Bajern.

14′ – Uzvratili su i Bavarci nekoliko trenutaka kasnije, ali je Lengle na petercu skinuo loptu sa glave Levandovskog.

20′ – Zapretio je ponovo Mesi. Posle sjajnog prodora, napadač Barse je u svom stilu šutirao sa ivice šesnaesterca, međutim, Nojer je bio dobro postavljen.

22′ – Goool! Bajern vodi sa 2:1, strelac je Ivan Perišić! Serhi Roberto je izgubio loptu ispred šesnaesterca, u nastavku akcije Serž Gnabri je proigrao Perišića na levoj strani, a ovaj snažnim udarcem levom nogom savladao Ter Štegena.

28′ – Goool! Bajern vodi sa 3:1, pogodak je postigao Serž Gnabri! Leon Gorecka je preko poslednje linije Barselone sjajno proigrao krilnog igrača, koji je izbegao ofsajd zamku i rutinski zatresao mrežu.

31′ – Goool! Bajern vodi sa 4:1, ponovo je strelac Tomas Miler! Posle dugog napada Bavaraca, Džošua Kimih je centrirao na prvu stativu, gde je Miler postavio nogu i postigao svoj drugi gol!

32′ – Barselona je u nokdaunu! Ekipa Hans-Ditera Flika već posle pola sata igre praktično ima obezbeđen plasman u polufinale.

35′ – Uprkos velikoj prednosti, nastavio je nemački šampion da „melje“ Katalonce i u nastavku. Lako je moglo da bude i 5:1, ali je Perišić gađao iznad prečke.

38′ – Vrlo brzo je i Levandovski zapretio. Njegov pokušaj glavom sa sedam metara zaustavio je Ter Štegen.

45′ – Poslednja zanimljiva situacija u prvom poluvremenu viđena je kod udaraca Luisa Suaresa sa dvadesetak metara.

Barselona – Bajern 1:4 (poluvreme)

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Jedna izmena na velikom odmoru za Barselonu. Umesto Roberta u igru je ušao Antoan Grizman.

49′ – Bajern je u uvodnom delu nastavka mogao do novog gola, ali je Perišićev udarac sa šesnaesterca završio pravo u Ter Štegena.

51′ – Sjajnu šansu propustio je Gorecka, koji je sa 10 metara šutirao preko gola.

54′ – Levandovski je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda asistenta Milera

57′ – Goool! Barselona smanjuje zaostatak na 4:2, golom Luisa Suaresa! Mesi je proigrao Albu na levoj strani, ovaj dodao do Urugvajca u sredini, koji je na ivici šesnaestercalažnjakom izbacio Boatenga i pogodio levi ugao.

63′ – Goool! Bajern vodi sa 5:2, strelac je Džošua Kimih! Alfonso Dejvis je sjajno probio po levoj strani, ušao duboko u šesnaesterac i uposlio Kihima na pet metara za rutinsku egzekuciju.

68′ – Levandovski je opet mogao do pogotka, šutirao je sa desetak metara, međutim, Alba je požrtvovano uklizao i izblokirao udarac.

82′ – Goool! Bajern vodi sa 6:2, strelac je Robert Levandovski! Rezervista Filipe Kutinjo je centrirao sa leve strane do usamljenog Poljaka, koji se sa peterca samo poklonio.

85′ – Goool! Bajern vodi sa 7:2, strelac je Filipe Kutinjo! Miler je proigrao Kutinja na levoj strani, a ovaj bez problema pogodio dalji ugao.

89′ – Goool! Bajern vodi sa 8:2, strelac je ponovo Felipe Kutinjo! Teo Ernandes je proigrao Brazilca na prvoj stativi, za konačan rezultat.

Kraj: Barselona – Bajern 2:8!