Pep: Jednog dana ćemo premostiti jaz do polufinala

Getty Image/Pool / Pool

Menadžer Mančester Sitija Pep Gvardiola smatra da je njegova ekipa bila ubedljivija od Liona u meču četvrtine finala Lige šampiona, ali da poraz 3:1 duguje činjenici da nije bila perfektna.

Jednog dana ćemo prebroditi taj jaz do polufinala. U prvih 20-25 minuta smo se borili da nađemo prostor za napad. Drugo poluvreme je bilo OK, bili smo tu. Imao sam osećaj da smo bolji. Morate da budete perfektni u ovom takmičenju“, istakao je Gvardiola i dodao:

Uradili smo mnogo dobrih stvari, ali to nije bilo dovoljno. Pravili smo greške u kaznenom prostoru u ključnim trenucima. Mučili smo se da stvorimo prostor za napad“.

O neiskoriščenoj šansi Rahima Sterlinga za izjednačenje, nedugo pre nego što je Lion postavio konačan rezultat, Španac je rekao:

U toj situaciji morate da izjednačite rezultat kako biste otišli u produžetke, ali smo mi primili treći gol i bilo je gotovo. Stvorili smo više prilika i imali smo više šuteva. Moramo da podignemo igrače kada se vrate nazad u klub. Blokada ka polufinalu mora da bude uklonjena, tim je to zaslužio u poslednjih nekoliko godina. Možda ćemo jednog dana uspeti da premostimo taj jaz“.