Dinamo ostao bez polufinala

Champions League 18. avg 202020:06 > 20:17
Getty images/Dan Mullan

Zagrebački Dinamo nije uspeo da se plasira u polufinale Lige šampiona za omladince, pošto je poražen u Nionu od vršnjaka iz Benfike 3:1.

Modri su bolje počeli i prvi stigli do gola. Strelac je u 16. minutu bio albanski internacionalac Bernard Karica. A onda su krenula kola nizbrdo. Prvo je Arauho u 37. minutu izjednačio. Tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a onda je usledio nokaut u samo šest minuta. I to u režiji Gonsala Ramosa. Prvo je u postigao gol u 53. minutu za preokret, a potom i u 59. za velikih 3:1. To je bio konačan rezultat i Dinamo je ostao bez istorijskog plasmana u polufinale elitnog takmičenja za omladince.

Naredni rival Benfike je Ajaks, dok će se u drugom polufinalu sastati pobednici meča Red Bul Salcburg – Lion i Inter – Real Madrid.