Razigrani PSŽ superiorno do finala Lige šampiona!

Champions League 18. avg 202020:17 > 22:54
David Ramos, Getty Images

Fudbaleri PSŽ u prvom polufinalnom meču Lige šampiona pobedili su Lajpcig rezultatom 3:0 i u nedelju u Lisabonu će za titulu igrati protiv boljeg iz duela Bajern Minhem - Lion koji je na programu u sredu.

Manu Fernandez/Pool via Getty Images

Sveci su superiorno stigli do prvog plasmana u finale u istoriji, a da su imali malo više sreće mogli su još nekoliko puta da savladaju Petera Gulašija, pogotovo u prvom poluvremenu kada je Nejmar dva puta pogodio stativu.

Prvak Francuske je odigrao gotovo bez greške protiv najprijatnijeg iznenađenja takmičenja koji je u četvrtfinalu eliminisao madirdski Atletiko. Trener PSŽ Tomas Tuhel sjajno je odradio ‘domaći zadatak’ i u potpunosti dobio bitnu sa mnogo mlađim kolegom na klupi nemačkog tima Julianom Nagelsmanom.

Tuhel je od prvog minuta na teren poslao potpuno spremnog Kilijana Mbapea i Anheha di Mariju koji je zbog žutih kartona propustio duel sa Atalantom, a iskusni Argentinac učestvovao je kod sva tri gola Svetaca.

Parižani su poveli u 13. minutu kada je Markinjos, koji je bio strelac i u četvrtfinalu, sjajno reagovao na centaršut Di Marije i glavom matirao Gulašija.

PSŽ je nastavio da napada i stvara šanse, a raspoloženi Di Marija je u 42. minutu iz neposredne blizine duplirao prednost svog tima. Prethodno je golman Lajpciga napravio grešku, a Sveci su eskpresno reagovali za 2:0.

Nagelsman je na poluvremenu napravio dve izmene, Nemci su nešto agilnije počeli nastavak utakmice, međutim, kada je Huan Bernat u 56. minutu i treći put pogodio mrežu protivnika sve je bilo jasno. Di Marija je ponovo sjajno centrirao, a Španac sa samo nekoliko metara savladao Mađara.

Prvak Francuske je do kraja utakmice rutinski odradio posao i očigledno okrenuo istorijskom finalnom duelu u nedelju u 21 čas.

Meč uživo

Sastavi

3. minut – prvi dobar napad za Lajpcig, Nkunku je šutirao, ali je pogodio svog saigrača. Nije bilo opasnosti po Serhija Rika.

6. minut – Nejmar pogađa stativu! Brazilac je primio loptu u šesnaestercu i snažno šutirao, ali lopta je uzdrmala desnu stativu.

8. minut – poništen je gol PSŽ. Sudija Kujpers je video igranje rukom Mbapea i poništio je pogodak Svetaca.

9. minut – uzvraća Lajpcig. Sabicez je snažno šutirao, ali je Riko odlično intervenisao.

13. minut – PSŽ vodi sa 1:0! Strelac je Marikonjos. Di Marija je sjajno izveo slobodan udarac, a Markinjos glavom iz neposredne blizine poslao loptu u gol nemačke ekipe. Defanzivac Parižana je bio strelac i protiv Atalante.

16. minut – Mbape je promašio zicer iz odlične pozicije. Golman Lajpciga je fantastično reagovao. Samo korner…

24. minut – Anhelino je imao slobodan udarac, ali je loše centrirao.

25. minut – Lajner je odlično prošao, pronašao je Poulsena, koji je dobro šutirao iz šestnaesterca, ali je lopta otišla tik pokraj desne stative.

35. minut – Nejmar ponovo pogađa stativu. Napadač PSŽ je lukavo šutirao iz prekida sa desne strane, ali je lopta pogodila spoljni deo stative.

42. minut – PSŽ vodi sa 2:0! Golman Riko je pogrešio, Sveci su ekspresno reagovali i Di Marija je iz neposredne blizine duplirao prednost svog tima.

44. minut – još jedna velika šansa za Nejmara. Brazilac je pokušao volej udarcem iz prve, a lopta prošla nekoliko santimetara pokraj desne stative. Sveci odlično igraju…

Prvo poluvreme je produženo dva minuta.

PSŽ na odmor odlazi sa velikih 2:0.

Nagelsman je napravio dve izmene na poluivremenu – izašli su Nkunku i Olmo, a na terenu su Forsberg i Šik.

50. minut – Lajpcig je mnogo agilnije počeo drugo poluvreme svestan da više nema šta da izgubi. Prednjači rezervista Forsberg.

56. minut – PSŽ postiže i treći gol! Bernat je strelac, a asistent Di Marija. Ponovo su defanzivci Lajpciga loše reagovali, tražili su i prekršaj, ali je VAR potvrdio da nije bilo faula.

62. minut – treća izmena u Lajpcigu. Lajmer ulazi na teren, a na klupu ide Halštenberg.

64. minut – Kampl izlazi, a umesto Slovenca na terenu je Adams.

65. minut – Sabicer je pokušao snažnim udarcem, ali veoma loše.

72. minut – Mbape je bio u dobroj poziciji, ali je golman Lajpciga bio uspešniji.

75. minut – PSŽ lagano meč privodi kraju i polako već može da razmišlja o odlučujućem duelu u nedelju.

76. minut – Tuhel nije iskoristio nijednu izmenu, a do kraja meča je još četvrt sata.

82. minut – velika šansa za Šika, ali je jedan defanzivac Svetaca odlično reagova.

83. minut – Draksler menja Paredesa, a Verati Ereru. Izmena i u Lajpcigu, Orban ulazi umesto Klostermana.

86. minut – Orban je promašio veliku šansu.

87. minut – Di Marija ide na klupu. U igri je Sarabija.

90. minut – meč je produžen dva minuta.

Utakmica je završena pobedom PSŽ 3:0.