Ludogorec eliminisao Budućnost u Podgorici

Champions League 19. avg 202021:51 > 21:58
REUTERS/Shamil Zhumatov

Fudbaleri Ludogoreca opravdali su ulogu favorita protiv Budućnosti u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Podgoričani su se borili, dali sve od sebe, ali na kraju, šampion Bugarske je slavio sa 3:1.

Ludogorec je sjajno počeo meč. Već posle dva minuta igre, Brazilac Oliveira Sousa je pogodio stativu, a desetak minuta kasnije šampion Bugarske je posle velike greške golmana Miloša Dragojevića i defanzivca Ivana Ćukovića poveo sa 1:0.

Povezano

Dragojević nije izbacio loptu, ona se odbila od Ćukovića, stigla do Španca Iginja koji je mirno realizovao zicer. Budućnost je pokušavala da stigne do gola Ludogoreca, imala je jednu solidnu priliku, ali i dosta sreće jer je pomenuti Sousa iz sjajne pozicije šutirao preko gola.

U 25. minutu delovalo je da Ludogorec sigurnim koracima ide ka plasmanu u drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona. Internacionalac iz Konga, Mavis Čibota, je fenomenalno izveo slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara. Miloš Dragojević je bio nemoćan – 2:0.

Međutim, izabranici Mladena Milinkovića su odbila da se predaju pa je posle dubinske lopte sa desne strane, Ivan Ćuković nadvisio defanzivce Ludogoreca i pogodio za 2:1. Iluzorno je trošiti reči koliko je postignuti gol značio Podgoričanima u psihološkom smislu.

Svi ljubitelji fudbala u Crnoj Gori i navijači Budućnosti sa nestrpljenjem su očekivali nastavak meča, sa nadom da Podgoričani mogu do podviga protiv velikog favorita na papiru, koji je tu ulogu i opravdao u prvom poluvremenu.

Ivan Bojović je posle desetak minuta u drugom poluvremenu uspeo da pobegne iskosa sa leve strane, ali je iz odlične pozicije šutirao pored gola. Ludogorec nije žurio. Zatvorio je sve prilaze svom golu, čekao Podgoričane da krenu na sve ili ništa, kako bi iskoristio višak slobodnog prostora za eventualnu kontru i treći gol.

Svesni da protiv sebe imaju izuzetno kvalitetnog rivala, izabranici Mladena Milinkovića su igrali strpljivo. Borili su se na sredini terena, bili su ravnopravan rival, nastojali da stignu do gola i prilike da izjednače.

Pet minuta pre kraja Miomir Đuričiković je iz dobre pozicije šutirao pored gola, a samo 60 sekundi kasnije, odličnu priliku je imao i Aleksandar Vujačić, ali je i on sa nekih desetak metara bio neprecizan.

Do kraja meča, Ludogorec je u završnici, u režiji Brazilca Souse kaznio promašaje Budućnosti za konačnih 3:1, pa će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv danskog Midtjilanda, dok Budućnost evropsku priču nastavlja u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.