Sarajevo lako sa Velšanima: Tatar prebrz za Nomade

Champions League 19. avg 202022:39 > 22:42
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Sarajeva uspešno su prošli prvu prepreku u kvalifikacijama za Ligu šampiona, kao gosti pobedili su prvaka Velsa Konah Kej Nomads 2:0.

Junak pobede na stadionu Kardif Sitija bio je dvostruki strelac Benjamin Tatar.

Postigao je po jedan gol u svakom poluvremenu. Mrežu Velšana prvo je zatresao u 18, da bi konačan rezultat postavio u 65. minutu. Oba puta je sjajno utrčao u prostor i lako matirao golmana Luisa Brasa.

Ekipa Vinka Marinovića igralo je u sastavu: V. Kovačević, A. Dupovac, D. Hodžić, A. Đokanović, M. Oremuš, H. Miličević, A. Rahmanović, I. Jukić, M. Ahmetović (od 81. H. Handžić), B. Tatar (od 71. K. Velkovski), D. Salčin (od 60. S. Pidro).

Sledeći rival Sarajeva je prvak Belorusije Dinamo Brest.

Ekipa Konah Kej Nomads je prošle sezone ispala od beogradskog Partizana, a 2016. od novosadske Vojvodine. Oba outa u kvalifikacijama za Ligu Evrope.