AZ Alkmar preživeo pakao protiv Plzenja

Champions League 26. avg 202019:19 > 19:29
Bryn Lennon/Getty Images

Holandski predstavnik u kvalifikacijama za Ligu šampiona AZ Alkmar bio je na pragu ispadanja već u drugom kolu, ali je prvo izborio produžetak onda i pobedu za obezbeđivanje evropske jeseni.

Nije AZ takmičarsku utakmicu odigrao od marta, pošto je posle opšteg prekida fudbala izazvanog pandemijom koronavirusa u Holandiji potpuno prekinut šampionat. Videlo se da im fale takmičarske utakmice i to umalo da ih skupo košta. U 78. minutu Limberski je doveo češki tim u vođstvo.

Viktorija je bila veoma blizu pobede i prolaska u treće kolo, čime bi obezbedila makar igranje u Ligi Evrope, ali u petom minutu nadoknade dosuđen je penal za domaćina a precizan je bio Kupmeiners i izborio na taj način produžetak. U njemu AZ je postigao dva gola, prvo u 98. minutu preko Gudmundsona, a isti igrač je overio prolaz 10 minuta kasnije za konačnih 3:1.

AZ Alkmar ima naravno šanse i za plasman u Ligu šampiona, a u žrebu za treće kolo u ponedeljak u stazi ligaša neće biti nosilac i mogući rivali su mu Benfika, Dinamo Kijev i Gent. Viktorija će biti u žrebu za treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope i biće nosilac, tako da neće moći da igra protiv Partizana.