Šampion poslao jasnu poruku: Poker u mreži Atletika

Champions League 21. okt. 202022:49 > 22:52
Alexander Hassenstein GettyImages

Minhenski Bajern, aktuelni prvak Evrope, ubedljivom pobedom nad Atletiko Madridom rezultatom 4:0 započeo je put ka odbrani titule u Ligi šampiona.

Bavarci su rutinki slavili na Alijanc areni u prvom kolu grupe A. Po dva pogotka u oba poluvremena završila su u mreži Madriđana, a posebno se istakao Kingsli Koman, koji je upisao dva gola i asistenciju.

Francuski krilni igrač doveo je ekipu Hansija Flika do vođstva u 28. minutu, posle odličnog centaršuta Džošue Kimiha, i najavio ono što je usledilo u nastavku – potpuna dominacija domaćina.

Povezano

Do poluvremena je Bajern udvostručio prednost. Koman je u 41. minutu probio po levoj strani i dodao do Leona Gorecke, a ovaj preciznim udarcem sa desetak metara pogodio dalji ugao.

Jorgandžije su imale šansu da se vrate u meč na startu drugog dela, ali je pogodak Žoaoa Feliksa poništen zbog ofsajd pozicije. To je praktično bila jedina prava šansa za tim Dijega Simeonea.

U nastavku je nemački šampion dodao gas i preko Korentina Tolisoa u 66. i Komana u 72. došao do ubedljivog slavlja.

Pogodak Tolisao bio je maestralan, udarcem u rašlje sa preko 25 metara, dok se Koman u kontri poigrao sa Felipeom i zatim savladao nemoćnog Jana Oblaka.

Bajern u sledećoj rundi gostuje Lokomotivi u Moskvi, dok Atletiko čeka Salcburg.

Prethodno je meč Salcburga i Lokomotive završen rezultatom 2:2.

U okviru grupe B, Inter i Borusija Mehengladbah remizirali su u Milanu rezultatom 2:2.

Sva četiri pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Inter je prvi poveo, ali je na kraju morao da spasava bod golom Romelua Lukakua u nadoknadi vremena.

Lukaku je prethodno i doveo Neroazure do prednosti u 49. minutu, međutim, Nemci su kreirali preokret.

Roman Bensebaini je poravnao iz penala u 63, pre nego što je Jonas Hofman pogodio u 85. Ispostavilo se da ni to nije dovoljno za slavlje gostujućeg sastava.

Za Inter je ceo meč odigrao Aleksandar Kolarov.

U drugoj rundi, Borusija čeka Real Madrid, a Inter gostuje Šahtjoru.