Real gubio 2:0 do 87, pa spasao bod u nadoknadi!

Champions League 27. okt. 202022:50 > 23:09
Lars Baron Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala osvojili su bod na gostovanju protiv Borusije Mehengladbah, u okviru drugog kola grupe B Lige šampiona, pogotkom Kazemira u 90+3. minutu - 2:2!

Imao je najtrofejniji tim elitnog takmičenja zaostatak od 2:0 do samog finiša utakmice, ali je pogocima Karima Benzeme u 87. i Kazemira u dubokoj nadoknadi uspeo da izbegne i drugi poraz u LŠ.

Kraljevski klub je u prvoj rundi izgubio kod kuće od Šahtjora (3:2), a sada su ga sekunde delile da ostane na nula bodova i posle drugog kola.

U jednom od poslednjih pokušaja, Luka Modrić je centrirao na drugu stativu do Serhija Ramosa, usledila je povratna u pet metara do Kazemira, koji je pogodio pod prečku i krunisao veliki povratak.

Brazilskom vezisti idu velike zasluge i za prvi gol Madriđana. U sličnoj akciji poput pomenute, on je vratio loptu sa druge stative do Benzeme na petercu i upisao asistenciju.

Prethodno je sve išlo naruku Borusiji, zahvaljujući dvostrukom strelcu Markusu Tiramu, sinu legende francuskog fudbala Lilijana Tirama.

Povezano

Iako je Real došao u Mehengladbah u dobrom raspoloženju, posle slavlja u Klasiku nad Barselonom (3:1), igra nije bila na zadatom nivou.

Sastav Zinedina Zidana imao je inicijativu od starta, međutim, domaći su organizovanom igrom odbijali svaki napad i sačekali svoju šansu iz kontre u 33. minutu.

Alesan Plea je maestralno proigrao Tirama iza odbrane protivnika, a ovaj preciznim udarcem pogodio mrežu.

Imali su gosti nekoliko prilika u nastavku. Marko Asensio je propustio najbolju pogodivši stativu u 47. minutu i nedugo zatim usledila je kazna.

U 58. minutu, Alesan Plea je šutirao, Tibo Kurtoa odbio loptu pravo na nogu Tirama za novi pogodak francuskog napadača.

Delovalo je tada da će ekipa Marka Rozea ostvariti veliki trijumf nad favorizovanim protivnikom, ali nije uspela da sačuva disciplinu u odbrani do kraja utakmice i to ju je skupo koštalo.

Real ostaje poslednji na tabeli uz bod. U sledećoj rundi dočekuje Inter.

Borusija ima dva poena i pred njom je gostovanje Šahtjoru.

U okviru grupe A, Atletiko je kod kuće savladao Salcburg sa 3:2.

Povele su Jorgandžije preko Ljorentea u 29. minutu, ali su Bikovi kreirali preokret golovima Sobozlaija u 40. i Beriše u 47.

U nastavku je na scenu stupio Žoao Feliks i pogocima u 52. i 85. doneo timu Dijega Simeonea prvu pobedu u takmičenju.

Madriđani sa tri boda zauzimaju drugo mesto. U sledećoj rundi gostuju Lokomotivi u Moskvi.

Salcburg je poslednji uz bod i Austrijanci dočekuju Bajern.