Gol Tadića, ali Ajaks ispustio 2:0, Redsi sigurni

Champions League 27. okt 202022:53 > 22:57
Marco Luzzani/Getty Images

U utorak su se igrali mečevi atraktivne grupe D prve faze Lige šampiona – Liverpul je na Enfildu slavio 2:0 protiv Mitjilenda, dok je Atalanta na domaćem terenu remizirala sa Ajaksom 2:2.

Gol Liverpula postignut je posle prelepe akcije u 56. minutu, u kojoj je sa desne strane ka sredini driblao Trent Aleksander-Arnold, vratio loptu do Đerdana Šaćirija, koji je fantastičnim pasom ponovo proigrao Aleksandera-Arnolda.

Desni bek „Redsa“ znao je kako da prebaci loptu na drugu stativu, gde ju je u praznu mrežu prosledio Diogo Žota.

Drugi gol postigao je Mohamed Salah iz jedanaesterca u trećem minutu sudijske nadoknade, pošto je upravo on prethodno srušen u šesnaestercu u „jedan-na-jedan“ situaciji.

Salah je meč počeo sa klupe, pošto je u 61. minutu zamenio Minamina. Tim Jirgena Klopa sada je prvi na čelu tabele sa šest bodova posle dva kola, a naredni rival biće im Atalanta u gostima. Mitjelined je bez bodova posle dva meča, a u narednoj rundi će dočekati amsterdamski Ajaks.

Ajaks je u Bergamu igrao dobro u prvom poluvremenu osokoljen istorijskom pobedom nad Venlom u Erediviziji, a posle 38 minuta već su imali prednost 2:0 – posle pola časa igre kapiten Dušan Tadić sigurno i samouvereno izveo je penl posle opasnog starta na Lasini Traoreu, a samo osam minuta kasnije i napadač iz Burkine Faso se upisao u strelce posle jednog prodora i velike greške golmana Marka Sportijela.

Međutim, u nastavku je Kolumbijac Duvan Sapata golovima u 54. i 60. minutu izjednačio i doneo bod domaćima. Hrvatski vezista Mario Pašalić bio je asistent kod drugog gola.

U finišu je Antoni imao neke šanse, ali ostalo je 2:2.

Ranije u utorak u drugom kolu Lige šampiona Lokomotiva iz Moskve srpskog trenera Marka Nikolića pružila je otpor aktuelnom prvaku Evrope minhenskom Bajernu, a Inter i Šahtjor su remizirali bez golova.