Barsa slavila u Torinu, het-trik Rašforda

Champions League 28. okt. 202020:57 > 23:04
Valerio Pennicino/Getty Images

U derbiju drugog kola takmičenja po grupama Lige šampiona Barselona je kao gost savladala Juventus 2:0. Najubedljiviju pobedu ostvario je Mančester Junajted protiv RB Lajpciga 5:0, a pobede su još ostvarili Borusija iz Dortmunda i Sevilja, dok pobednika nije bilo u Brižu i Budimpešti.

Juventus je načeo Usman Dembele fenomenalnim pogotkom u 14. minutu. Od tada je Juventus, tačnije Alvaro Morata postigao tri gola, ali sva tri su poništena zbog ofsajda i to posle konsultacija VAR. Na kraju Juventus je meč završio samo sa desetoricom jer je Demiral dobio crveni karton, a nedugo zatim Bernadeski pravi prekršaj u šesnaestercu i donosi penal Barseloni. Sa bele tačke precizan je Lionel Mesi za drugu pobedu u Grupi G. Juventus ima tri boda.

U drugom meču grupe Ferencvaroš je uspeo da dođe do boda, iako je gubio 2:0 od kijevskog Dinama. Na kraju je bilo 2:2. Ovo su prvi bodovi za dva tima, koji će se po svemu sudeći boriti za treću poziciju i proleće u Ligi Evrope. Najubedljiviju pobedu ostvario je Mančester Junajted u nečemu što je trebalo da bude derbi Grupe H. Crveni đavoli su demolirali polufinalistu Lige šampiona RB Lajpcig 5:0, a briljirao je trostruki strelac Markus Rašford. Golove su još postigli Grinvud i Marsijal sa bele tačke i sada je Junajted lider sa šest bodova, dok po tri imaju RB Lajpcig i Pari Sen Žermen. Bez bodova je Bašakšehir.

Lacio Sergeja Milinković-Savića vodio je od 14. minuta u Brižu golom Koree, ali je do poluvremena belgijski šampion golom Vanakena sa bele tačke izjednačio. Ispostavilo se da je to konačan rezultat, pa su dve ekipe ostale na deobi prvog mesta Grupe F sa po četiri boda. U istoj grupi Borusija je u Dortmundu savladala Zenit 2:0, mada je prvi gol postigla tek u 77. minutu. Strelac je bio Sančo iz penala, a trijumf je novim golom potvrdio Holand. Borusija ima tri boda, dok je Zenit na začelju bez bodova.

Sevilja je izbila na deobu prvog mesta Grupe E pošto je minimalnim rezultatom savladala Ren golom Luka de Jonga. Osvajač Lige Evrope ima četiri boda, koliko i Čelsi, ali mnogo bolju gol razliku. Po bod imaju Krasnodar i Ren.

Tokovi mečeva

14′ Prvi gol postignut večeri postignut je u Brižu. U vođstvo dolazi Lacio, a strelac je Korea.

14′ Vodi i Barsa u Torinu, a strelac je Usman Dembele. Posle odličnog proigravanja Lionela Mesija, Francuz je pokazao raskošan talenat. Driblingom je izbacio jednog igrača Stare dame, a onda neverovatnim udarcem iskosa sa desne strane, pogodio rašlje suprotnog ugla i doveo Barsu u vođstvo.

16′ Juventus je odmah uzvratio i postigao gol preko Morate, ali uz asistenciju VAR je poništen zbog ofsajda.

21′ Do gola dolazi i Mančester Junajted protiv RB Lajpciga. Strelac je Grinvud, posle odlične asistencije Pola Pogbe.

28′ Do vođstva dolazi i Dinamo Kijev u Budimpešti. Strelac je Cigankov iz penala

30′ Morati poništen još jedan gol, ponovo zbog ofsajda.

41′ Dinamo duplira prednost, a strelac je De Pena.

42′ Klub Briž stiže do izjednačenja protiv Lacija iz penala, koji je u gol pretvorio Vanaken.

Poluvreme. Barselona vodi u derbiju u Torinu protiv Juventusa 1:0 golom Usmana Dembelea. Do minimalne prednosti došao je i Mančester Junajted golom Mejsona Grinvuda protiv RB Lajpciga i to je jedini domaćin koji ima prednost. Dinamo iz Kijeva vodi 2:0 u gostima protiv Ferencvaroša, dok je u Brižu između Klub Briža i Lacija nerešeno 1:1. Golova nema u Dortmundu i Sevilji.

55′ Ponovo Morata nema sreće. Postiže ponovo pogodak, ali je epilog isti. Ponovo je, uz asistenciju VAR, poništen zbog ofsajda. Het-trik poništenih golova.

56′ Sevilja konačno postiže gol u ovogodišnjoj Ligi šampiona. Vodi protiv Rena, a strelac je Luk de Jong.

59′ Ferencvaroš se vraća u igru. Smanjuje na 2:1 preko Enguena.

70′ Mančester Junajted na pragu druge pobede. Markus Rašford duplira prednost Crvenih đavola protiv RB Lajpciga.

77′ Konaćno i Borusija u Dortmundu dolazi do gola. Strelac je Džejdon Sančo iz penala

78′ Markus Rašford potvrđuje da je u fantastičnoj formi. Postiže i drugi gol na meču, već treći u Ligi šampiona za vođstvo od 3:0.

86′ Mančester Junajted nastavlja da melje. Entoni Marsijal se upisuje u strelce, pošto je precizan sa penala za 4:0.

89′ Crveni đavoli su postigli i peti gol i to Edinson Kavani, ali je VAR presudio da je ofsajd.

90′ Ferencvaroš se vraća posle dva gola minusa i dolazi do 2:2, strelac je Boli.

90′ Golovi krenuli da padaju u nadoknadi. Posle crvenog kartona Demirala jasno je bilo da Juventus više nema šansu da izbegne poraz, a njega je potvrdio Lionel Mesi sa bele tačke – 2:0 za Barselonu.

90′ Mančester Junajted ipak dolazi do petarde. Strelac je Rašford, koji kompletira het-trik

90′ Borusija iz Dortmunda golom Holanda overava pobedu protiv Zenita.