Nikolić uzeo bod Čolu, Borusija demolirala Šahtjor!

Champions League 3. nov. 202020:44 > 20:49
REUTERS/Yuri Kochetkov

Fudbaleri Lokomotive i Atletika remizirali su u Moskvi u trećem kolu grupe A rezultatom 1:1. U grupi B, Borusija Mehengladbah ubedljivo je savladala Šahtjor na strani rezultatom 6:0.

Utakmica u glavnom gradu Rusije rešavala se u uvodnih pola sata igre, kada su viđena oba pogotka.

Gosti su poveli preko Hose Marije Himenesa u 18. minutu, da bi bod timu Marka Nikolića doneo Anton Mirančuk iz jedanaesterca u 25.

Rukom je u šesnaestercu igrao Ektor Erera, pa je sudija Bastijen pokazao na belu tačku.

Mirančuk je bio siguran izvođač i iz jedinog udarca u okvir gol domaćina na meču postavio konačan rezultat.

Ekipa iz Madrida u nastavku je bila znatno bolji rival. Imao je sastav Dijega Simeonea nekoliko šansi da dođe do trijumfa.

Anhel Korea je u finišu poluvremena pogodio stativu, zatim je opasnu priliku imao Luis Suares, pa Žoao Feliks, da bi na kraju gol Suaresa bio poništen zbog ofsajd pozicije.

Jorgandžije imaju četiri boda i zauzimaju drugo mesto u grupi A. Lokosi su treći sa dva.

U narednom kolu, dva rivala se sastaju u Madridu.

REUTERS/Gleb Garanich

Mehengladbah je protutnjao kroz Kijev, gde Šahtjor igra svoje mečeve kao domaćin. Najzaslužniji za to bio je francuski napadač Alesan Plea, strelac het-trika.

Gosti su već do poluvremena imali vođstvo od 4:0 i rešili sve dileme oko pobednika.

Goleadu je otvorio Plea u osmom minutu, na dodavanje Štindla. U 17. je Kramer šutirao sa distance, a Bondar skrenuo loptu u sopstvenu mrežu za 2:0.

Već u 26. Plea je povisio na 3:0 fantastičnim udarcem sa 20 metara, kojim je pogodio same rašlje.

Roman Bensebaini je u 44. iskoristio gužvu u petercu i produžio noćnu moru domaćina, ali se Borusija ni tu nije zaustavljala.

U drugom delu viđena su još dva pogotka u mreži Andreja Pjatova. Najpre je Štindl 65. iskoristio asistenciju Plee, da bi Francuz krunisao maestralnu partiju het-trikom u 79. minutu.

Ekipa Marka Rozea upisala je prvi trijumf u takmičenju i lider je grupe B sa pet bodova. U narednoj rundi dočekuje Šahtjor.

Rudari ostaju drugi sa četiri osvojena poena.