Barsa jedva; Seviljin preokret; Juve, Čelsi i BVB silni

Champions League 4. nov. 202022:47 > 23:22
Laszlo Szirtesi/Getty Images

U sredu od 21 časa na programu je bilo šest mečeva trećeg kola grupne faze Lige šampiona, a do pobeda su stigle ekipe Barselone, Čelsija, Borusije Dortmund, Juventusa, Lajpciga i Sevilje.

Barselona je na stadionu „Kamp Nou“ sa 2:1 bila bolja od kijevskog Dinama. Poveli su domaći u petom minutu preko penala koji je iskoristio Lionel Mesi, a drugi pogodak za Katalonce delo je Đerara Pikea, koji je u 65. minutu izjednačio preko Ansua Fatija.

Do kraja meča Viktor Cigankov je umanjio na 2:1 u 75. minutu, ali Ukrajinci nisu mogli do boda.

U drugom meču grupe G Juventus je bio ubedljiv protiv Ferencvaroša – slavila je „Stara dama“ na „Puškaš areni“ sa čak 4:1 (1:0).

Juventus je poveo u sedmom minutu kada je Kvadrado asistirao Alvaru Morati, a isti igrač je u 60. minutu posle pasa Kristijana Ronalda povisio na 2:0. Bio je to peti gol za Moratu u prethodnih šest mečeva za Juve.

Rezervista Paolo Dibala je u 73. minutu, samo šest minuta pošto je ušao u igru doneo svom timu 3:0, a autogolom Gruzina Dvalija posle akcije Dibale postavljeno je velikih 4:0, koje je u 90. minutu Boli uspeo da ublaži, pa je konačan rezultat bio 4:1 za goste.

Barselona je prva na tabeli Grupe G sa maksimalnih 9 bodova, a Juventus je osvojio 6. U narednom kolu Barsa će gostovati u Kijevu, dok će Juve u Torinu ugostiti Ferencvaroš.

Čelsi je na Stamford Bridžu sa 3:0 (2:0) pobedio francuski Ren, a utisak je da je londonska ekipa dobro iskoristila poklone gostiju. Posle prvog poluvremena imali su Englezi prednost od 2:0 koju im je doneo Timo Verner pogocima iz penala u 10. i 41. minutu, a nemački napadač je oba puta bio siguran.

Pre drugog gola Ren je ostao sa igračem maje pošto je Dalber dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom, pa je Čelsi u nastavku imao veliku prednost. U nastavku je Tami Ejbraham u 50. minutu posle asistencije Džejmsa postavio konačnih 3:0.

U drugom meču grupe E bilo je veoma uzbudljivo, a Sevilja je na stadionu Ramon Sanćes Pishuan slavila sa 3:2 protiv Krasnodara sa 3:2, iako je posle samo 21. minuta gubila sa 2:0!

Gosti su poeli preko Sulejmanova u 17. minutu, a kada je u 21. Berg iz penala pogodio za 2:0 delovalo je da sledi prava katastrofa za ekipu Đulena Lopetegija.

Međutim, crveno-beli su se snašli, smanjili preko hrvatskog veziste Ivana Rakitića, ali je do poluvremena iskusni Hesus Navas dobio direktan crveni karton zbog faula koji nje napravio kao poslednji čovek odbrane.

U nastavku je potpuni preokret doneo marokanski napadač Jusef En Nesiri, koji je pogocima u 69. i 72. minutu doneo tri boda svojoj ekipi.

Čelsi sada ima 7 bodova posle tri kola, baš kao i Sevilja, dok su francuski i ruski predstavnik osvojili po jedan bod. U narednoj rundi Čelsi gostuje Renu, a Krasnodar će dočekati Sevilju.

U grupi F Dortmund je u gostima ekspresno „razoružao“ Klub Briž i slavio sa 3:0 (3:0), a pitanje pobednika bilo je rešeno već posle pola časa igre.

Nemci su krenuli furiozno, a već posle 14 minuta vodili su pogotkom jednog Belgijanca – Torgana Azara. Samo četiri minuta kasnije norveški napadač Erling Holand duplirao je prednost BVB, a u 32. minutu isti fudbaler postavio je konačnih 3:0 nakon asistencije Tomasa Menijea.

Dortmund ima 6 bodova na čelu grupe F, Lacio je skupio 5, Klub Briž 4, a ruski šampion Zenit tek jedan.

U derbiju dana u Lajpcigu smo mogli da vidimo uzbudljiv meč, a domaći RB slavio je sa 2:1 protiv prošlogodišnjeg finaliste Pari Sen Žermena sa 2:1 (1:1) posle preokreta.

Gosti su poveli već u šestom minutu preko Anhela di Marije, a isti igrač je samo deset minuta kasnije propustio sjajnu priliku da njegov tim vodi sa 2:0 – promašio je jedanaesterac.

Do kraja meča Enkunku je na asistenciju Anhelinja pogodio za izjednačenje. Drugo poluvreme donelo je preokret – Emil Forsberg iskoristio je penal i doneo konačnih 2:1 za nemačku ekipu i osvetu za pretrpljeni poraz u polufinalu prethodne sezone.

Tim Julijana Nagelsmana sada je na deobi prvog mesta tabele sa Mančester Junajtedom, koji je izgubio od Bašakšehira – oba tima imaju po šest bodova. Pari Sen Žermen i Bašakšehir osvojili su po tri boda.

Ranije u sredu Bašakšehir je u Istanbulu „srušio“ Mančester Junajted, dok je Zenit u Sankt Peterburgu remizirao sa Lacijom.