Golčina Bruna i pobeda MU, Nejmar s penala za minimalac

Champions League 24. nov. 202021:58 > 22:54
Michael Regan, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Bašakšehir 4:1 (3:0), dok je Pari Sen Žermen bio bolji od Lajpciga 1:0 (1:0) u mečevim četvrtog kola H grupe Lige šampiona.

Crveni đavoli su prvi na tabeli sa devet bodova, po šest imaju PSŽ i Lajpcig, a Bašakšehir tri.

Junajted je bio rešen da se revanšira turskoj ekipi za poraz na startu takmičenja i od starta je krenuo silovito. Probali su Rašford i Marsijal, a već u 7. minutu Bruno posle odbitka na ivici kaznenog prostora fantastično hvata drop-kik i lansira loptu u gol.

Nastavili su domaći sa napadima, a kada je Bašakšehir prvi put bar blago zapretio, preko Višće, na drugoj strani usledio je hladan tuš u 17. minutu. Posle ubacivanja sa leve strane golman Mert Ginok neshvatljivo loše je reagovao, lopta mu je ispala iz naručja pravo na nogu Brunu, koji sa šest metara plasirao u prazan gol.

Povezano

Pitanje pobednika definitivno je rešeno u 35. minutu, kada je Boli Bolingoli skrivio jedanaesterac, a Rašford ga je sigurno realizovao.

Na osnovu viđenog u prvom poluvremenu, činilo se da bi turski tim mogao da doživi katastrofu, ali umesto toga su u nastavku uspeli da postignu gol. Strelac je u 75. minutu bio Denis Turudž iz slobodnog udarca – pomislio je De Hea da je uspeo da odbrani, ali lopta je ipak završila iza linije.

Do kraja meča Džejms je u nadoknadi vremena potvrdio pobedu Solšerovog tima, treću u elitnom takmičenju.

U Parizu je domaćin poveo već u 10. minutu. Prekršaj u kaznenom prostoru napravio je Zabicer, a iz penala je pogodio Nejmar za svoj 36. gol u Ligi šampiona. Nedugo zatim pokušao je Mbape, dobro je šutirao i Di Marija iz slobodnog udarca, ali kako je vreme proticalo, gosti su sve ozbiljnije pretili – udarac Haidare odbranio je Navas, a u završnici prvog poluvremena Forsberg je promašio zicer.

Slično se nastavilo i početkom drugog poluvremena, lopta je posle pokušaja Forsberga završila malo pored leve stative, a nedugo zatim Zabicer je umalo bio neprecizan sa distance.

Izdržao je PSŽ taj nalet, nije se do kraja Lajpcig predavao, imali su nekoiko solidnih pokušaja i pritiskali su domaće, koji su izdržali i nekoliko puta pripretili iz kontre. Ipak, promene rezultata nije bilo.

U sledećem kolu 2. decembra Junajted dočekuje PSŽ, dok Bašakšehir i Lajpcig igraju u Turskoj.