Najava odlaska, pa gol za pobedu: Žiru nam mnogo znači!

Champions League 24. nov 202022:36 > 22:41
Alex Livesey Getty Images

Menadžer Čelsija Frenk Lampard kaže da je Olivije Žiru izuzetno značajan za tim, bez obzira na to što ne dobija često priliku.

Francuski napadač doneo je pobedu protiv Rena golom u nadoknadi vremena (2:1), čime su Plavi dve runde pre kraja osigurali plasman u osminu finala Lige šampiona.

Sve to je došlo samo dan pošto je 34-godišnjak najavio odlazak sa Stamford bridža, nezadovoljan minutažom.

To je stvar selekcije i rotacije. Moramo to da radimo jer igramo na svaka tri dana. Žiru je tu, ali je i Ejbraham u sjajnoj formi. Ipak, verujem da je Oli svestan koliko je značajan i da sam srećan zbog toga što je sa nama. Naravno da računam na njega„, poručio je Lampard.

Žiru je protiv Rena šansu dobio u 70. minutu, a u prethodnom delu sezone odigrao je ukupno 157 minuta.

Svaki igrač želi da igra svaki meč, ali je to nemoguće. Ne mogu ništa da učinim kako bi svi bili srećni. Žiru dobija minute, kao danas, biće i mečeva u kojima će startovati… On nam daje mnogo. Bitan je. Znam da će dati sve od sebe kada god dobije šansu„, dodao je Lampard.

Reprezentativac Francuske dovodi se u vezu sa Interom, Lacijom i Totenhemom. Da li će ga Lampard ubediti da ostane u timu, iako su Temi Ejbraham i Timo Verner primarne opcije u napadu, ostaje da se vidi u januarskom prelaznom roku.