Norveška mašina: 12 na 7 i rutina sa Brižom!

Champions League 24. nov 202022:52 > 22:54
REUTERS/Leon Kuegeler

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Klub Briž na svom terenu u četvrtom kolu Lige šampiona rezultatom 3:0. U drugoj utakmici grupe, Lacio je savladao Zenit kod kuće sa 3:1.

Milionere je do rutinskog slavlja nad belgijskim prvakom predvodio Erling Holand, dvostruki strelac.

Posle četiri pogotka protiv Herte proteklog vikenda, supertalentovani napadač nastavio je golgetersku seriju i u evropskom takmičenju i došao do ukupno 12 golova na poslednjih sedam mečeva.

Najpre je u 18. minutu doveo domaćina do prednosti, da bi u 60. potvrdio trijumf i postavio konačan rezultat.

U međuvremenu, mrežu Briža pogodio je i Džejdon Sančo u 45. minutu majstorijom iz slobodnog udarca.

Kao što rezultat i govori, ekipa Lusijena Favra dominirala je sve vreme meča na Vestfalenu, ne dozvolivši rivalu da uputi nijedan udarac u okvir gola.

Lacio je na Olimpiku bio bolji od Zenita bez mnogo problema, uz dva gola Ćira Imobilea.

Pogodio je italijanski napadač već u trećem minutu za vođstvo domaćina, da bi u 22. Marko Parolo povisio na 2:0.

Nadu ruskom šampionu da može do povoljnog ishoda vratio je Artjom Dzjuba u 25, ali je sve dileme otklonio Imobile sa bele tačke u 55. minutu.

Dortmund vodi na tabeli grupei F sa devet bodova. Lacio je drugi sa osam, a Briž treći sa četiri. Zenit na začelju ima samo poen.

U narednoj rundi sastaju se Dortmund – Lacio i Briž – Zenit.