KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Radović u 91. minutu spasao Legiju

Champions League 16. jul 201423:00 > 23:09

Bugarski Ludogorec, koji je poznat i kao Partizanov „dželat“ iz prošlih kvalifikacija za elitno takmičenje, u Razgradu je sa 4:0 deklasirao Dudelanž iz Luksemburga u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pogotke za družinu iz „lude šume“ postigli su Dani Abalo, Roman Bezjak, Aniset Andrianantenaina i Fabio Espinjo.

Gruzijski Dinamo iz Tbilisija, nekadašnji rival Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu Evrope, poražen je na svom terenu od Aktobea iz Kazahstana sa 1:0, pogotkom Brazilca Danila Neka.

U duelu između švedskog Malmea i letonskog Ventspilsa nije bilo golova – 0:0, dok je bukureštanska Steaua slavila u Norveškoj protiv Stremsgodseta sa 1:0.

U poslednjoj utakmici večeri, koja je počela od 20.45 sati, irski Sent Patriks je u Varšavi vodio do 90 minuta protiv Legije, a onda je u prvom minutu nadoknade vremena bivši fudbaler Partizana Miroslav Radović spasao domaćina poraza – 1:1.

Goste je prethodno u vođstvo doveo Kristi Fagan pogotkom u 38. minutu meča.