LIGA ŠAMPIONA: Real korak od 1/4f, remi u Bazelu

Champions League 18. feb 201522:39 > 22:40
Real Madrid stekao je dva gola prednosti protiv Šalkea (2:0), dok su Bazel i Porto remizirali 1:1, u mečevima osmine finala Lige šampiona.

Za razliku od prošlosezonske rapsodije u Gelzenkirhenu (6:1), Real je ove morao da se zadovolji sa dva gola prednosti pred revanš u Madridu.

Šampion Evrope je poveo sredinom prvog poluvremena kada je glavom pogodio Kristijano Ronaldo, da bi 11 minuta pre kraja fantastičnim udarcem prednost duplirao Marselo.

Samo pet minuta ranije mladi Feliks Plate, koji je zamenio povređenog Klas-Jan Huntelara, pogodio je prečku.

Ronaldo je inače na 58 meču za Real u LŠ postigao 58. gol, a ujedni i prvi posle više od 200 minuta posta ovog meseca.

Real je dominirao u Gelzenkirhenu, odbrana Šalkea na čelu sa Matijom Nastasićem odlično je funkcionisala, ali ipak nije uspela da odoli Špancima.

Znatno otvorenija borba viđena je na Sent Jakobsu gde je remi bio najpravedniji rezultat, a Porto ga je izborio desetak minuta pre kraja.

Domaćin je poveo već u 11. minutu posle sjajne kombinacije Fabijana Fraja i Paragvajca Derlisa Gonsalesa, koji je posle savršenog prijema odoleo dvojici defanzivaca Porta te gurnuo loptu pored golmana u mrežu.

Porto je u nastavku bio za nijansu konkretniji rival, pretili su Danilo i Teljo, da bi u petom minutu nastavka Portugalci stigli i do gola, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije Kazemira.

Ipak, 12 minuta pre kraja iskusni štoper domaćina Valter Samuel je igrao rukom u svom kaznenom, a ovaj poklon je u izjednačenje pretvorio sjajni brazilac Danilo.

Revanš mečevi su za dve nedelje u Madridu i Portu.