Champions League 9. dec 202020:52 1 komentar
Liverpul, Mitjelend
Reuters/Bo Amstrup

Liverpul i Atalanta obezbedili su mesto u nok-aut fazi Lige šampiona kroz Grupu D. Liverpul je to potvrdio kolo pre kraja, dok je Atalanta prolaz dalje izborila pobedom nad Ajaksom u Amsterdamu. Dušan Tadić i njegovi saigrači idu u Ligu Evrope. U meču koji je prekinut u utorak, Pari Sen Žermen je bio ubedljiv protiv Bašakšehira.

U Grupi D, Ajaks i Atalanta direktno su igrali za drugo mesto i prolazak dalje. Atalantje pobedom 1:0 izborila odlazak dalje , dok će Ajaks sezonu u Evropi nastaviti u Ligi Evrope.

Ajaks je bio dominantniji rival u ovom meču, imao je loptu, češće pokušavao, imao i dva dobra šuta u gol, ali mreća je iza leđa Pjerluiđija Golinija ostala mirna.

Ajaks je ostao sa igračem manje nakon što je Gravenberh dobio drugi žuti karton u 79. minutu. Samo šest minuta kasnije, Mjuriel je postigao jedini gol na mečau za konačnih 1:0 za Atalantu.

Očekivano, Liverpul je u meč sa Mitjilendom ušao sa kombinovanim sastavom, duel je završen rezultatom 1:1.

Koliko je kombinovao Jirgen Klop govori i činjenica da je na terenu bio najmlađi tim Redsa u istoriji Lige šampiona.

Poveli su gosti već u 55. sekundi, a Mohamed Salah tako je postao strelac najbržeg gola u istoriji Lige šampiona, ali i najbolji strelac Liverpula u ovom takmičenju sa 22 gola.

Mitjilend je do izjednačenja došao sa bele tačke preko Aleksandera Šolca u 62. minutu. Domaćima je jedan gol poništen nakon što je sudija proverio snimak i utvrdio da je Šolc bio u ofsajdu. Jedan gol je poništen i gostima jer je VAR pokazao da je Minamino u 90. minutu igrao rukom.

Dve VAR provere donele su nam i deset minuta nadoknade u ovom duelu.

Na kraju takmičenja u Grupi D, Liverpul je prvi sa 13 bodova, Atalanta ima devet, Ajaks osam, a Mitjilend dva.

U duelu Grupe H između Pari Sen Žermena i Bašakšehira, domaćini su slavili 5:1 i tako sa prvog mesta idu u nok-aut fazu. Iz ove grupe, znalo se već u utorak, dalje ide i Lajpcig.

Duel Pari Sen Žermena i Bašakšehira prekinut je u 16. minutu u utorak jer su igrači zbog navodne rasističke uvrede četvrtog sudije na račun pomoćnog trenera gostiju, zajedno napustili teren.

Parižani su slavili ubedljivo – 5:1 uz het-trik Nejmara i dva gola Kilijana Embapea.

Nejmar je ovim golovima postao tek sedmi igrač sa tri i više het-trik mečeva u Ligi šampiona, ali i prvi igrač koji je za dva različita tima u ovom takmičenju postigao 20 i više golova. Veliki dan bio je i za Embapea koji je postao najmlađi igrač koji je u Ligi šampiona postigao 20 golova. Time je Francuz nadmašio Lionela Mesija.

Počasni gol za goste postigao je Mehmet Topal.