Ajaksov preokret, Tadić opet strelac, Sporting razbio Turke

Champions League 3. nov 202122:54 > 23:14 6 komentara
Dušan Tadić
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U sredu su se igrale utakmice četvrtog kola u C grupi Lige šampiona – amsterdamski Ajaks je u Dortmundu posle preokreta rezultatom 3:1 (0:1) pobedio Borusiju, dok je Sporting u Lisabonu deklasirao istanbulski Bešiktaš 4:0 (3:0).

LŠ u sredu:

Posle ovog kola situacija na tabeli grupe prilično je jasna – Ajaks je prvi sa maksimalni 12 bodova posle četiri kola, a za drugo mesto boriće se Borusija i Sporting, koji su sakupili po 6 bodova, dok je Bešiktaš zabeležio sva četiri poraza.

U narednom kolu Bešiktaš dočekuje Ajaks, a Dortmund gostuje Sportingu.

Humelsov „start za crveni“, Tadić započeo, ubojiti Ale završio preokret

Nije dobro počelo za BVB na „Signal iduna parku“ – iskusni štoper Mats Humels ostavio je svoj tim na cedilu pošto je već u 22. minutu dobio direktan crveni karton. Usporeni snimak ipak ukazuje na to da start defanzivca domaćih nije bio toliko oštar koliko se činilo, ali Borusija je bila prinuđena da narednih sat vremena igra sa desetoricom.

Međutim, Borusija je bila ta koja je došla do vođstva – Džud Belingem je probio u šesnaesterac, srušen je, pa je tek posle VAR provere dosuđen penal za Borusiju. Njega je realizovao Marko Rojs u 37. minutu.

Ipak, u nastavku Ajaks je strpljivo sačekao šansu i „naplatio“ prednost igrača više – Dušan Tadić je naleteo na odbijenu loptu i poravnao na 1:1 u 72. minutu. Bio je to prvi gol za kapitena velikana iz Amsterdama u ovoj sezoni Lige šampiona.

Ajaks je bio u naletu, a posle asistencije mladog Brazilca Antonija, svoj sedmi gol na četiri utakmice u svojoj prvoj sezoni u LŠ postigao je Sebastijan Ale. Do kraja meča ekipa Erika ten Haga stigla je i do trećeg gola – Dejvi Klasen postiže gol u 90+3. minutu, ponovo na asistenciju Antonija.

Munjevitih deset minuta „Lavova“

Nastavlja se fantastična sezona Sportinga, prvaka Portugalije – sada su „Lavovi“ na drugom mestu tabele i u preostala dva kola boriće se sa Borusijom za plasman u nokaut fazu LŠ.

U sredu su na svom stadionu „Žoze Alvalade“ bili daleko bolji rival od Bešiktaša, a sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu. Goste je „načeo“ vezista Pedro Gonsalveš iz penala u 31. minutu, a prethodno je najstrožu kaznu zbog oštrog starta zaslužio Ridvan Jilmaz.

U 38. minutu bilo je 2:0, a opet je strelac bio Gonsalveš – asistent mu je bio Mateuš. Kada je u 41. minutu Paulinjo posle pasa Esgaja povisio na 3:0, meč je praktično bio rešen.

U nastavku je ekipa mladog stručnjaka Rubena Amorima postavila konačan rezultat preko španskog reprezentativca Pabla Sarabije, koji je pogodio za 4:0 u 56. minutu.

U Bešiktašu zbog povreda nije bilo reprezentativnog veziste BiH Miralema Pjanića, baš kao ni hrvatskog štopera Domagoja Vide.