Čelsi izbacio Real za novo englesko finale

Champions League 5. maj 202122:54 > 22:58 40 komentara
Timo Verner
REUTERS/Toby Melville

Londonski Čelsi slavio je u revanšu polufinala Lige šampiona na Stamford Bridžu protiv madridskog Reala 2:0 i tako obezbedio finalni okršaj protiv Mančester Sitija.

Kada se pogledaju oba meča potpuno zasluženo je ekipa Tomasa Tuhela izborila plasman u prvo finale posle 2012. a ukupno treće u istoriji kluba. Čak i kada se gleda samo ovaj duel tek tada definitivno nema mesta za dvojbu.

Real jedino moži da žali za dve šanse Karima Benzeme posle u periodu od vodećeg gola Tima Vernera u 28. do poluvremena. Ali u drugom poluvremenu Real je imao pravu sreću da je primio samo jedan gol i to onaj tek u 85. minutu kada je Mejson Maunt rešio sve dileme.

Ovo je i velika satisfakcija za Tomasa Tuhela, koji je usred sezone dobio otkaz u Pari Sen Žermenu, kojeg je prošle sezone odveo do finala, pa preuzeo Čelsi u rasulu i na kraju ga odveo u finale, gde sa druge strane neće biti njegovog bivšeg kluba.

Finale je zakazano za 29. maj u Istanbulu. Sastaće se dva engleska kluba, treći put u istoriji, a prvi put posle dve godine kada je Liverpul pobedio Totenhem. Čelsi je dva puta igrao finale, prvo 2008. koje je izgubio od Mančester Junajteda na penale i četiri godine kasnije kada je isto na penale dobio Bajern u Minhenu. Mančester Sitiju ovo će biti prvo finale.

Tok meča:

12′ Prvu konkretnu pretnju na meču imao je Čelsi. Antonio Ridiger odlučio se za šut sa distance, bilo je to jako, ali je odlično intervenisao Tibo Kurtoa.

26′ Period prividno umrtvljene igre prekinuo je Karim Benzema. Posle jedne duže akcije Reala lopta je došla do Karima Benzeme koji se oslobodio na ivici šesnaesterca, odlično šutirao u donji levi ugao gola Mendija, ali je golman Čelsija sjajno intervenisao.

28′ GOOOOOLLLLL!!!!!!! Čelsi vodi. Posle velike šanse Benzeme, usledila je kazna. Kante je odradio odličnu akciju, lopta je došla do Haverca, on je pogodio prečku, ali je odlično ispratio sve Verner i nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

35′ Nova velika prilika za Real, tačnije za Karima Benzemu. Odlično ga je uposlio Luka Modrić ali je ponovo sjajno intervenisao Mendi.

Poluvreme. Čelsi golom Vernera od 28. minuta vodi 1:0. Real je preko Karima Benzeme imao dve odlične šanse, ali Mendi je odlično odbranio oba puta. Plavci u ukupnom skoru vode 2:1 i nalaze se na 45 minuta od plasmana u treće finale Lige šampiona, prvo posle devet godina.

51′ Pokazao je Čelsi da ima opasan prekid. Odličan centaršut Čilvela, Tijago Silva gotovo neometan skače, udara loptu glavom, ali lopta ide tik iznad prečke gola Tiba Kurtoe.

52′ Nova velika šansa za Čelsi. Ovog puta pravi zicer propušta Mejson Maunt. Našao se oči u oči sa Kurtoom, ali je snažno šutirao preko gola.

59′ Kocka se Čelsi. Slično kao i u prvom susretu u Madridu Plavci vode, ali i propuštaju praktično zicere. Ovog puta Kai Haverc se našao u situaciji jedan na jedan sa Tibom Kurtoom, ali je pogodio Belgijanca u nogu i još jedna sjajna šansa je otišla u nepovrat.

73′ Nova velika prilika za Čelsi. Ponovo prekid i ponovo Tijago Silva, ali iz izgledne prilike šutirao je pored gola.

85′ GOOOOOLLLLL!!!!!!! Konačno Čelsi dolazi do drugog gola koji je visio u vazduhu. Kante je sjajno oduzeo loptu, bacio Pulišića u šansu, ovaj sačekao da se ubaci Maunt, uposlio ga na pet metara i engleskom reprezentativcu nije bilo teško da duplira prednost.