Borac poražen od Kluža u prvom meču kvalifikacija za LŠ

FK Borac Banjaluka Stojan Vranješ
Foto FK Borac Banjaluka

Fudbaleri Borca iz Banjaluke poraženi su na gostovanju Klužu u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Kluž je slavio rezultatom 3:1.

Nakon samo 11 minuta igre Kluž je poveo. Daek je promašio penal, tačnije Milojević je to dobro odbranio, ali se na pravom mestu našao Omrani koji je dobro reagovao i zatresao mrežu šampiona Bosne i Hercegovine.

Daek se ispravio u 28. minutu golom koji je Klužu doneo vođstvo 2:0.

Nadu Banjalučanima vratio je Panajotis Moraitis u prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu, ali je već u 60. minutu gost još jednom kretao sa centra. Daek je ovoga puta bio asistent Sigurjonsonu koji je pogodio za konačnih 3:1 i veliku prednost Kluža pred revanš.

Imao je Borac odličnu priliku tri minuta pre kraja meča da postigne još jedan gol, ali je Vranješ u situaciji jedan na jedan sa golmanom šutirao jako loše.