Serđo Oliveira srušio Juve i odveo Porto u četvrtfinale

Champions League 9. mar. 202123:4234 komentara
Porto
REUTERS/Massimo Pinca

Porto se posle produžetka plasirao u četvrtfinale Lige šampiona, iako je u Torinu poražen od Juventusa 3:2, ali zbog gola u gostima prošao je dalje i pridružio se Borusiji iz Dortmunda

Porto je prvi došao do gola u 19. minutu preko Serđa Oliveire. Međutim, u drugom poluvremenu Federiko Kijeza, strelac gola u Portu, postigao je oba gola u 49. i 63. minutu, a između dva gola Porto je ostao sa igračem manje. Juventus je postigao gol u nadoknadi, ali VAR je gol Morate poništio zbog ofsajda. Pošto je posle 90 minuta bilo 2:1 ušlo se u produžetke.

Juventus ne da nije uspeo da dođe do gola, već ni da stvori šansu u dodatnom vremenu. A taj pristup je kažnjen u 115. minutu kada je Serđo Oliveira postigao drugi gol na meču za 2:2 i praktično overio prolaz. Ni gol Rabioa za 3:2 nije bio dovoljan, označivši samo pirovu pobedu.

Dvomeč Borusije i Sevilje protekao je u znaku norveške gol mašine Erlinga Holanda. Posle dva gola u Sevilji, isti učinak imao je i u Dortmundu, a treći mu je poništio VAR. Time je Holand došao do brojke od 20 golova u Ligi šampiona i postao je igrač kome je to najbrže pošlo za rukom, jer je uspeo u samo 14 utakmica, čak 10 manje od prethodnog rekordera Harija Kejna. Sevilja je smanjila preko El Nesirija koji je realizovao penal u 68. minutu, a isti igrač je u petom minutu nadoknade doneo i konačnih 2:2.

Tok mečeva

7′ Prvo veliko uzbuđenje u Torinu. Porto je imao veliku šansu da poveća ukupnu prednost. Mehdi Taremi je natrčao na odbijenu loptu i pogodio prečku iz jako povoljne pozicije. Ostaje 0:0

19′ GOOOLLLL Što su gosti propustili u sedmom minutu, nisu 12 minuta kasnije. Doduše, mnogo im je, kao i kod oba gola u Portu, pomogla odbrana Juventusa. Tačnije Demiral koji je skrivio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Serđo Oliveira.

35′ GOOOLLLL Borusija vodi i povećava prednost protiv Sevilje na 4:2 ukupno. Strelac, a ko drugi nego Erling Holand.

45′ Veliku šansu imao je Serđo Oliveira da drugim golom u Torinu reši dvomeč, ali je šutirao iz sjajne pozicije unutar šesnaesterca po sredini gola, pravo u Vojćeha Šćesnog.

Poluvreme: U Torinu Porto vodi 1:0 golom Serđa Oliveire iz penala i u ukupnom skoru povećao je prednost na 3:1. Isti rezultat na poluvremenu je i u Dortmundu, ali za domaćina. Gol za Borusiju postigao je Erling Holand i povećao ukupnu prednost na 4:2 protiv Sevilje.

48′ VAR poništio drugi gol Holandu. Ostaje 1:0 za Borusiju

49′ GOOOLLLL!!!!! Juventus dolazi do izjednačenja, a strelac je Federiko Kijeza. Sada je 1:1 i ako domaćin postigne još jedan gol do kraja biće potpuno poravnanje i igraće se produžeci.

51′ GOOOLLLLL!!!!! Penal za Borusiju i nova prilika da Holand nastavi nestvarnu golgetersku seriju. Međutim, Bono je odbranio udarac Norvežanina. Ali sudija je naložio da se ponovi penal i Norvežanin trese mrežu. Drugi gol na meču za velikih 2:0, ukupno 5:2 za Borusiju.

54′ Neverovatna glupost Taremija, koji je za samo dva minuta dobio dva žuta kartona i Porto je ostao sa desetoricom. Velika šansa da Juve napravi preokret i na kraju izbori plasman u četvrtfinale.

63′ GOOOOLLLLL!!!!! Juventus vodi 2:1 i potpuno je anulirao prednost Porta iz prvog meča. Strelac je ponovo Federiko Kijeza koji polako postaje Pirlov čovek odluke u najvažnijim mečevima ove sezone. Kijeza junior bio je strelac jedinog gola i u Portu.

68′ GOOOOLLLLL!!!!! Novi gol u Dortmundu, ali ovog puta u mreži domaćina. Sevilja smanjuje na 2:1 a strelac je El Nesiri sa penala.

90+1′ Veliko slavlje Juventusa, Morata postiže gol. Ali, VAR se ponovo našao na putu njegovoj sreći i gol je poništen zbog ofsajda.

90+5′ GOOOOLLLLL!!!!! Sevilja izjednačuje, drugim golom El Nesirija. Ipak, suviše kasno i Borusija ide u četvrtfinale.

Odsviran je poslednji zvižduk u Dortmundu. Borusija je posle 2:0 na kraju odigrala 2:2, ali ipak prošla u četvrtfinale. Juventus je u Torinu preokrenuo rezultat i posle 90 minuta je 2:1, baš koliko je bilo u Portu, ali za Portugalce, tako da se igraju produžeci.

Odigran je prvi produžetak u Torinu. Juventus nije iskoristio igrača više, i dalje je 2:1 i 15 minuta nas deli od penala.

115′ GOOOOLLLLLLL!!!!! Juventus je kažnjen zbog sterilnosti i Serđo Oliveira drugim golom, posle sjajno izvedenog slobodnog udarca, donosi Portu velikih 2:2. Staroj dami sada su potrebna dva gola za prolaz.

117′ GOOOOLLLLLLL!!!!!! Žilav je Juventus. Odmah je uzvratio a Rabio je doneo vođstvo 3:2. Ipak, moraju do kraja produžetka još jedan gol da nađu inače će biti eliminisani.