„Budio sam se noću i vrištao, znam napamet svaki detalj“

Champions League 30. apr. 202119:21 > 19:223 komentara
Guliver image

Fudbaleri Liverpula su u jednom od najdramatičnijih finala Lige šampiona u istoriji 2005. u Istanbulu pobedili Milan i to nakon što su na poluvremenu gubili 3:0.

Crveni su u nastavku uspeli da izjednače i kasnije boljim izvođenjem penala osvoje trofej na „Ataturk“ stadionu, a napadača Roso-nera Andreja Ševčenka poraz je mesecima proganjao.

Povezane vesti

U sledeća tri meseca budio bih se tokom noći i vrištao. Ponekad još razmišljam o tome, mnogi moji saigrači nikad više nisu želeli da pogledaju tu utakmicu, a ja je znam napamet. Liverpul je video priliku, nisu se predali i na tome im svaka čast,” rekao je Ševčenko.

Aktuelni selektor reprezentacije Ukrajine prisetio se i scena uoči finala Lige šampiona 2003. kada je Milan posle penala pobedio Juventus.

Sećam se jutra na dan finala kada sam se probudio i pogledao kroz prozor. Tu pokraj hotela bio je teren za golf i video sam da neko trči sam po terenu i pravi kretnje i gleda da li je nevidljivi sudija svirao ofsajd. Glumio je da je postigao gol i da nije ofsajd i krenuo je da slavi. Ta osoba na golf terenu bio je Pipo Inzagi.

Ukrajinac je 2009. napustio Milan i otišao u Čelsi.

“Milan je bio moj dom, ali Roman Abramovič je tri godine pokušavao da me dovede. Osvetio sam se Liverpulu, ali u Čelsiju nije išlo dobro. Međutim, mislim da to nije bila greška,” naglasio je Ševčenko.