Čelsi je klasa za Juve: Šampion pokerom do osmine finala

Champions League 23. nov. 202122:54 > 23:045 komentara
Chelsea
REUTERS/Hannah Mckay via Guliver Image

Šampion Evrope Čelsi pobedio je Juventus kod kuće sa 4:0 u derbiju petog kola grupe H Lige šampiona. Posle takvog ishoda, i Plavi i Stara dama su osigurali plasman u osminu finala rundu pre kraja grupne faze.

Ostaje samo pitanje koja ekipa će kao lider grupe u drugi krug, pošto obe imaju po 12 bodova. Čelsi je trenutno u prednosti zbog boljeg međusobnog skora.

Ipak, čeka ga teži posao u poslednjem kolu – gostovanje Zenitu u Sankt Peterburgu, dok će Juve ugostiti Malme.

Ekipa Tomasa Tuhela sasvim zasluženo je slavila na Stamford bridžu, a trijumf je vrlo lako mogao da bude i ubedljiviji.

Povezane vesti

Diktirali su domaći tempo od prvog do poslednjeg minuta, konstantno napadali i imali ukupno 20 udaraca, dok je nemoćnom rivalu dozvoljen samo jedan šut u okvir gola.

Trevo Čaloba je doveo Čelsi do vođstva u 25. minutu. Posle odbitka u šesnaestercu, lopta je došla do engleskog štopera koji ju je sa desetak metara zakucao u mrežu.

Trenuci odluke viđeni su početkom drugog poluvremena. U visokom ritmu su Plavi ušli u nastavak meča, opsedali gol Stare dame i za dva minuta postigli dva pogotka.

Najpre je Ris Džejms snažnim udarcem u 56. povisio na 2:0, da bi u 58. Kalum Hadson-Odoi krunisao sjajnu akciju i asistenciju Rubena Loftus-Čika. Konačan rezultat postavio je Timo Verner u 90+5. minutu.

Za to vreme, tim Masimilijana Alegrija stvorio je samo dve šanse. Neposredno posle vodećeg pogotka Čelsija, Alvaro Morata je mogao da poravna rezultat, ali je Tijago Silva sa gol linije skinuo loptu.

Na drugu priliku čekalo se do 83. minuta kad je šut Venstona Mekenija u korner sproveo Eduar Mendi sačuvavši mrežu na još jednoj utakmici.

Pravdu u Londonu delio je srpski sudija Srđan Jovanović sa svojim pomoćnicima.

SofaScore

U grupi H je poznat i putnik u Ligu Evrope. Biće to Zenit sa treće pozicije, posle remija u Malmeu 1:1.

Ekipa iz Sankt Peterburga ima četiri boda i bolji međusobni skor od Malmea, koji je osvojio prvi poen u eliti.

Riks je doveo Šveđane do prednosti u 28. minutu, zatim je Artsjom Dzjuba u 52. promašio penal za goste, ali im je bod sa bele tačke doneo Jaroslav Rakitski u 90+2. Zenit je od 86. i isključenja Čistjakova igrao sa desetoricom igrača.