Veliki majstor Benzema het-trikom srušio Čelsi u Londonu

Champions League 6. apr 202222:53 > 23:07 4 komentara
Karim Benzema
REUTERS/Tony Obrien

U prvim susretima četvrtfinala Lige šampiona Real Madrid je u gostima u Londonu savladao Čelsi 3:1, dok je Viljareal na svom terenu dobio Bajern 1:0.

Ovaj Real pokazao je, baš kao i mnogo puta ranije njegov trener Karlo Anćeloti, da je u stanju da se prilagodi ne samo protivniku već i zahtevu same utakmice. Mudro su Madriđani čekali svoje šanse, ali ovog puta su, bar u prvih pola sata, bili znatno agresivniji i disciplinovaniji u presingu, nego u dvomeču protiv PSŽ.

Ali posebno poglavlje zaslužuje Karim Benzema koji je ponovo postigao het-trik. Otvorio je Plavce posle sjajne akcije Vinisijusa u 21. minutu, a već u 24. postigao je drugi gol i čini se, rešio pitanje pobednika.

Uspeo je Čelsi rezultatski da se vrati u finišu prvog poluvremena preko Kaija Haverca, ali Real je definitivno ubio utakmicu na samom startu drugog poluvremena, kada je Benzema kompletirao het-trik. Ujedno, postao je prvi francuski fudbaler koji je u jednoj sezoni Lige šampiona postigao dvocifren broj golova, trenutno ih ima 12.

Real Madrid
sofascore

U drugom meču Viljareal je pokazao da je bez razloga potcenjivan kao najslabiji od svih četvrtfinalista. Žuta podmornica je bila konkretniji rival u prvom poluvremenu od Bajerna i postigla je dva gola. Sa tim da je prvi Danhume priznat u osmom minutu, a drugi preko Kokelana u 41. minutu poništen posle asistencije VAR zbog ofsajda.

Drugo poluvreme donelo je agresivniju igru Bajerna. Ali se još jednom pokazalo da ekipa Unaija Emerija ume itekako da čuva rezultat i uspela je da zadrži minimalnom prednost, sa kojom odlazi u Minhen.

Viljareal
sofascore

Revanši u Madridu i Minhenu na programu su u utorak 12. aprila.

Tok mečeva:

8′ GOOOLLLL!!!!!! Viljareal vodi. Žuta podmornica pokazuje još jednom koliko može biti nezgodna. Sada je poveo tim Unaija Emerija protiv Bajerna, a strelac je Danhuma i to iz prvog šuta u okvir gola Manuela Nojera.

10′ Prvo veliko uzbuđenje u Londonu. Sjajna kontra Reala, Valverde je lepo uposlio Vinisijusa, koji se dobro namestio, ali je pogodio prečku.

15′ Uzvraća i Čelsi. Ris Džejms je odlično izveo slobodan udarac, ali je oprezan bio Tibo Kurtoa, koji je odlično intervenisao.

21′ GOOOLLLL!!!!!! Ovog puta Vinisijus radi mnogo korisniju stvar za tim. Sjajno je asistirao, kao i mnogo puta ove sezone, ka Benzemi koji trese mrežu i Real vodi.

24′ GOOOLLLL!!!!!! Karim Benzema je definitivno prvi kandidat za Zlatnu loptu. U samo tri minuta drugi put je matirao Mendija. Sada je asistent bio Luka Modrić i Madriđani već prave odličan kapital.

39′ GOOOLLLL!!!!!! Vraća se Čelsi, a strelac je junak u mnogo prethodnih situacija u proteklih godinu dana – Kai Haverc.

41′ Fransis Kokelan donosi veliku radost Žutoj podmornici. Trese mrežu Nojera za 2:0. Ali radost je kratko trajala, pošto je VAR utvrdio da je golu Kokelanu prethodio ofsajd.

Poluvreme. Na Stamford Bridžu svoj šou ima Karim Benzema, koji je postigao dva gola i doveo Real u vođstvo 2:0. Ipak, Haverc je na vreme vratio Čelsi i očekuje nas veoma neizesno drugo poluvreme. U Viljarealu Bajern je bio na kolenima. Žuta podmornica vodila je 2:0, ali samo kratko, jer je na asistenciju VAR poništen drugi gol. Ipak, i ovako Viljareal vodi, a Bajern mora pod hitno da se trgne.

46’GOOOLLLL!!!!!! Kakav početak drugog poluvremena za Real. Karim Benzema je nastavio gde je stao u prvom delu i postigao i treći gol za 3:1.

69′ Veliku šansu propustio je Čelsi. Odlično je centrirao Aspilikueta, Lukaku je ostao praktično sam na sedam, osam metara, ali je glavom neometen šutirao pored gola.