Magiko Katai srušio Kairat: Zvezda ide na Šerif

Champions League 28. jul. 202122:04 > 22:4340 komentara
Reuters, Marko Djurica

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Kairata rezultatom 5:0 i na taj način obezbedili plasman u treće kolo, ali i sigurnu jesen u Evropi.

Dugo Zvezda nije ovako dobro izgledala od prvog sudijskog zvižduka. Svakako ovo je najbolje izdanje izabranika Dejana Stankovića ove sezone i najava mnogo boljih partija, prvenstveno u nastavku kvalifikacija, u kojima treba da se izbori grupna faza Lige šampiona, ili makar Lige Evrope. Ovom pobedom Zvezda je makar obezbedila takmičenje u novoosnovanoj Ligi konferencije.

Prvih 45 minuta bila je prava rapsodija crveno-belih. Posebno njenog Magika Aleksandra Kataija. Prvo je u 10. minutu potpuno iznenadio golmana Kairata bombom sa 25 metara, pri čemu je pogodio malu mrežicu levog ugla. Ono što navijače Crvene zvezde može višestruko da raduje je odlična igra napadača Loia Dionija. Francuz se odlično kretao, gradio, a da ima golgeterski njuh i prefinjenu tehniku pokazao je u 21. minutu kada je milimetarski preciznim udarcem iz daljine pogodio levi donji ugao gola Kairata. Propustila je Zvezda još dve lepe prilike da obezbedi nešto lakšu prednost preko Falka i Ivanića, ali se za lakše disanje ipak pobrinuo Katai majstorijom iz slobodnog udarca u 42. minutu, kada je pogodio isto mesto kao i kod prvog gola.

Već je tada bilo jasno da Zvezda sigurno ide ka trećem kolu, a onda je u drugom delu usledio šou za najmlađe navijače koji su u velikom broju, njih oko 20.000, ispunili stadion Rajko Mitić. Prvo je Ivanić povisio na 4:0, a zatim i Filipe Falko posle dve propuštene šanse pokazao koliko zna i sjajno zatresao mrežu.

Zvezda je odličnom igrom najavila da će biti veliki favorit protiv narednog rivala Šerifa. Prvi meč na programu je 3/4. avgusta u Beogradu, a revanš 10/11. avgusta u Moldaviji.

Tok meča:

Susret je počeo minutom ćutanja za nedavno preminule legende crveno-belih Milana Živadinovića i Ivana Toplaka.

5′ Prva pretnja za Zvezdu. Marko Gobeljić namestio se i šutirao sa distance, ali njegov šut blokirao je Rade Dugalić i lopta je otišla u korner.

10′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Vodi Zvezda! Posle neuspešnog centaršuta Milana Rodića, lopta je došla do Aleksandra Kataija. Zvezdin Magiko vukao je loptu, a onda potpuno iznenada uputio teledirigovanu bombu u donji ugao golmana Kairata, neodbranjivo za 1:0.

21′ GOOOOLLLLL!!!!!!!! Zvezda sada vodi u ukupnom rezultatu. Francuski napadač Loi Dioni lepo je primio loptu, namestio se i sa distance izuzetno precizno plasirao u kontra ugao i pokazao da može da bude veliko pojačanje za Zvezdu.

30′ Katai je izuzetno raspoložen. Napravio je pravi slalom, odlično uposlio Falka na neki 10-ak metara, ali Italijan je šutirao pravo u golmana gostiju.

31′ Nova velika prilika za Zvezdu. Kanga je Ivanića bacio u kontru, ovaj došao u poziciju da šutira jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali je u poslednjem trenutku Zvezdin kreativac bio blokiran od strane Dina Mikanovića.

42′ GOOOOLLLL!!!!!!!!! Ovo je veče Zvezdinog Magika. Aleksandar Katai je još jednom pokazao kakav je majstor. Izveo je slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, iskosa sa leve strane. Prebacio je živi zid taman toliko da golman, koji je krenuo da pokriva svoj ugao, ne vidi na vreme da je bivši vezista Olimpijakosa gađao dalji ugao, pogodio malu mrežicu za 3:0.

Poluvreme. Fenomenalna igra Crvene zvezde, posebno Aleksandra Kataija, koji je postigao dva od tri gola domaćina. Preostali, onaj za 2:0 delo je novog napadača Loia Dionija, koji je prvenstveno odličnim građenjem i kretanjem pokazao da bi mogao da predstavlja odlično pojačanje.

49′ GOOOOLLLL!!!!!!! Zvezda vodi 4:0. Sjajan pritisak napravio je Rodić, oduzeo loptu na 40 metara od gola gostiju, pravovremeno uposlio Mirka Ivanića, kome nije bilo teško da sa 11 metara suočen samo sa golmanom, zakuca loptu u gol, a Kairat najverovatnije u kvalifikacije za Ligu Evrope.

56′ GOOOOLLLL!!!!!!! Sjajno je odigrao i Falko ovaj meč i zaslužio je da se upiše u strelce. Prvo je promašio čist zicer, ali već u narednoj akciji pokazao je kakav je znalac i rutinski zatresao mrežu za 5:0 i osiguravanje evropske jeseni.