Dinamo šokirao Čelsi u Zagrebu, Borusija moćna u Dortmundu

Čelsi Dinamo Zagreb's Bruno Petkovic in action with Chelsea's Mateo Kovacic Champions League - Group E - Dinamo Zagreb v Chelsea
REUTERS/Antonio Bronić (Mateo Kovačić iz Čelsija i Bruno Petković iz Dinama)

Čelsi je doživeo šokantan poraz od Dinamo u Zagrebu, dok je Borusija u Dortmundu ubedljivo savladala Kopenhagen u prvim utakmica nove sezone Lige šampiona.

Povezane vesti

Dinamo je pobedio velikog favorita sa 1:0!

Ujedno, na zagrebačkom Maksimiru viđen je i prvi gol u novoj sezoni Lige šampiona gde je domaći tim poveo u 13. minutu.

Bio je to sjajan kontranapad, Bruno Petković je na polovini Dinama glavom poslao loptu Mislavu Oršiću u prostor, a najbolji strelac domaćeg tima bio je brži od Aspilikuete i debitanta u gostujućem timu Veslija Fofane i rutinski je smestio iza leđa golmana Kepe – 1:0.

Mislav Oršić je tako nastavio da „teroriše“ engleske timove. Ovo mu je bio peti gol u poslednja četiri meča protiv engleskih timova u evropskim takmičenjima. tri je postigao protiv Totenhema i po jedan protiv Vest Hema i Čelsija.

Čelsi je imao inicijativu tokom čitave utakmice, ali njegovi fudbaleri nisu uspevali da probiju organizovanu i čvrstu odbranu Dinama.

Dobru priliku za izjednačenje imao je u 82. minutu Kai Haverc, ali je odlično regovao austrijski internacionalac Robert Ljubičić i praktično glavom blokirao njegov pokušaj da savlada golmana Livakovića.

Četiri minuta kasnije Ris Džejms je pogodio stativu i to je bila najbolja prilika za Čelsi. U nastavku akcije Livaković je odbranio šut Maunta…

Engleski tim je nastavio sa napadima, ali se rezultat više nije menjao iako je meč produžen osam minuta. Velika pobeda za šampiona Hrvatske.

SofaScore

U timu Čelsija bio je i hrvatski reprezentativac i bivši fudbaler Dinama Mateo Kovačić.

Utakmici na Maksimiru prisustvovao je i predsednik UEFA Slovenac Aleksander Čeferin. On je utakmicu gledao u društvu novog vlasnika Čelsija Toda Boelija.

Čelsi UEFA president Aleksander Ceferin with Chelsea owner Todd Boehly in the stands before the match Champions League - Group E - Dinamo Zagreb v Chelsea
REUTERS/Antonio Bronic

Borusija je u Dortmundu rutinski slavila protiv Kopenhagena sa 3:0.

Gosti iz Danske dobro su se držali do 35. minutu kada je defanzivac Zile započeo akciju Borusije, izneo loptu na polje protivnika, a Brandt sjajno proigrao kapitena Marka Rojsa, kome nije bilo teško da pošalje loptu u ugao za 1:0!

Borusija Marko Rojs Marco Reus of Borussia Dortmund celebrates after scoring their team's first goal during the UEFA Champions League group G match between Borussia Dortmund and FC Copenhagen at Signal Iduna Park on September 06, 2022 in Dortmund, Germany. Borussia Dortmund v FC Copenhagen: Group G - UEFA Champions League
(Photo by Alex Grimm/Getty Images)

Samo sedam minuta kasnije domaći tim je duplirao prednost. Ovog puta je asistent bio 19-godišnji Đovani Rejna, koji je nešto ranije zameniio povređenog Torgana Azara, a strelac omaleni Portugalac Rafael Gerero – 2:0.

U drugom poluvremenu konačan rezultat postavio je Džad Belingem u 83. minutu. Gostima je u finišu meča VAR uz pomoć nove tehnologije poništio počasni pogodak.