Džeko i Inter spustili Šerif, ples Vinisijusa u Kijevu

Champions League 19. okt 202122:53 > 23:00 0 komentara
Edin Džeko
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Intera savladali su Šerif sa 3:1 u utakmici trećeg kola D grupe Lige šampiona, a Real Madrid je bio bolji od Šahtjora sa 5:0 u meču odigranom u Kijevu.

Liga šampiona:

Edin Džeko postigao je fantastičan prvi gol na Đuzepe Meaci, zatim je asistirao Vidalu za 2:1, posle prethodnog briljantnog gola Tila iz slobodnog udarca za 1:1. Konačan rezultat postavio je De Fraj u 67. minutu.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov ušao je u igru u 85. minutu za Inter.

Utakmicu u Kijevu, koju je sudio srpski sudija Srđan Jovanović, obeležio je Brazilac Vinisijus sa dva gola i asistencijom za Rodriga u drugom poluvremenu. Prethodno je Anćelotijev tim srećno poveo autogolom Krivcova.

U sledećem kolu, koje je na programu 3. novembra, sastaju se isti timovi kao i sada, ali će domaćini biti Šerif i Real Madrid.

Arturo Vidal

U prvih pola sata igre Inter je uputio čak devet udaraca ka golu gostiju. Džeko je promašio šansu u 11. minutu posle asistencije Dimarka, a Damfriz je u 28. pogodio spoljni deo mreže.

U 34. minutu Inter dolazi do zasluženog vođstva – posle kornera Dimarka, loptu je Vidal prebacio na drugu stativu, a Džeko sa sedam metara hvata volej levicom i šalje loptu u gornji desni ugao. Pred kraj poluvremena, mogao je Inter do novog gola, ali je Perišićev udarac odbranio Čeljadnik.

Imao je i Šerif svoje šanse iz kontri, a udarac Krisa Silve odbranio je Handanović. Ekipa iz Tiraspolja ipak jeste šokirala stadionu Đuzepe Meaca, ali u 53. minutu. Slobodan udarac sa više od 25 metara izveo je Sebastijen Til, a izuzetno precizan šut Handanović nije mogao da odbrani iako je dokačio loptu.

Slavlje gostiju nije dugo trajalo. Perišić nije imao sreće jer je pogodio stativu, ali već u 58. minutu je Arturo Vidal doneo novu prednost Interu. Neoprezno izgubljena lopta Šerifa na sredini, Džeko preciznom loptom namešta situaciju jedan na jedan Čileancu, koji gađa i pogađa bliži ugao.

U 67. minutu je sve bilo rešeno. U neku ruku slično kao i kod prvog gol – korner, povratna lopta, gol. Asistent je bio Damfriz, a strelac Stefan de Fraj.

Mogla je do kraja da bude i ubedljivija pobeda, ali je Lautaro Martinez pogodio prečku u 82. minutu, što je bila jedna od nekoliko propuštenih prilika nerazura do kraja.

Šahtjor – Real Madrid 0:5 (0:1)

Vinisijus
REUTERS/Gleb Garanich

U prvih petnaestak minuta meča Trubin je imao posla posle udaraca sa distance Krosa i Vinisijusa, dok je Benzema šutirao pored gola.

Uprkos tim pokušajima, Anćelotijev tim nije blistao, ali je u 37. minutu došao do vođstva. Posle ubacivanja Vaskeza sa desne strane, lopta je išla na ivicu kaznenog prostora, a Krivcov je očajno reagovao i lobovao svog golmana.

Do kraja poluvremena je Trubin izvrsno reagovao posle udarca Benzeme.

Madriđani jesu poveli uz dosta sreće, ali drugi gol koji su dali u 51. minutu bio je na čisto znanje. Benzema je bio na levoj strani i dodao je za Modrića u sredini na tridesetak metara od gola, a Hrvat iz prve maestralnom loptom po dubini pronalazi Vinisijusa, koji šalje loptu iza leđa Trubina.

Samo pet minuta kasnije rešene su sve dileme u vezi s pobednikom – Vinisijus je krenuo od dvadesetak metara od gola, nanizao trojicu rivala i iskosa sa leve strane postigao pogodak za 3:0.

U 65. minutu bilo je 4:0 za Madriđane. Ponovo je akciju započeo Benzema, Vinisijus je sa leve strane poslao povratnu loptu, a Rodrigo zakucava loptu iznad glave Trubina u gol.

Konačni rezultat postavio je Karim Benzema u 91. minutu, i zaslužio je da golom kruniše odličnu partiju.

Možda je Šahtjor pre toga zaslužio počasni pogodak, ali nije ukrajinski tim bio priseban u realizaciji u nekoliko navrata.