Jang Bojs Zvezdi poslao Kluž, Ludogorec prošao na penale

Champions League 10. avg 202122:53 0 komentara
Jang Bojs
REUTERS/Arnd Wiegmann

Poznato je još šest učesnika plej-ofa za Ligu šampiona. Do poslednje prepreke pred elitno takmičenje došli su Jang Bojs, Ferencvaroš, Šahtjor, PSV, Monako i .

Posle sramne eliminacije u Moldaviji, za Crvenu zvezdu najvažniji bio je duel u Bernu između Jang Bojsa i Kluža. Jer poraženi iz ovog duela biće protivnik Crvene zvezde u plej-ofu za Ligu Evrope.

Rumuni su poveli već u četvrtom minutu golom Omranija i najavili da bi, kao pre dve godine, švajcarski i srpski šampion mogli da se bore za mesto u evropskom takmičenju, ali ovog puta Ligi Evrope. Međutim, domaćin je već do poluvremena preokrenuo. Seriju je pokrenuo Zibačeu u 23. minutu, a samo dva minuta kasnije Moumi Engamaleu donosi preokret. Drugim golom u 42. minutu Zibačeu rešava pitanje pobednika i overava mesto u plej-ofu za Ligu šampiona, gde će igrati protiv Ferencvaroša, koji je uprkos minimalnom porazu u Pragu od Slavije izborio plasman u plej-of jer je u prvom meču slavio 2:0. Sa druge strane Kluž ide na megdan Crvenoj zvezdi a prvi meč je na programu 19. avgusta u Beogradu.

Fantastičan meč odigran je u Razgradu. Ludogorec je dočekao Olimpijakos, u prvom meču je bilo 1:1, a gosti su poveli u 31. minutu preko Emvile. A onda od 49. do 57. minuta potpuni preokret. Prvo je Semedo zatresao sopstvenu mrežu, da bi Sotiru doneo prednost Bugarima sa penala. Ipak, Olimpijakos se digao iz mrtvih i u 68. minutu sa penala preko El Arabija doneo izjednačenje, i izborio produžetak. Iako su 34 minuta igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Usejanua Ba, Grci su izdržali i izborili se da na penal ruletu odlučuju o sudbini. Na kraju, ipak je Ludogorec bio uspešniji u penal seriji 4:1 i obezbedio mesto u plej-ofu Lige šampiona i dvomeč protiv Malmea, koji je preokrenuo u Glazgovu protiv Rendžersa i ponovo slavio 2:1. Rendžersi će sa Olimpijakosom igrati za Ligu Evrope.

Ostali rezultati: Šahtjor – Genk 2:1 (prvi meč 2:1, Šahtjor prošao i igraće u plej-ofu protiv Monaka, Genk otišao direktno u Ligu Evrope), Monako – Sparta Prag 3:1 (u prvom meču 2:0, Monako ide na Šahtjor, Sparta u Ligi Evrope), Mitjilend – PSV 0:1 (u prvom meču 0:3 PSV u plej-ofu ide na Benfiku, koja je pobedila Spartak ponovo 2:0, dok Spartak i Mitjilend idu u Ligu Evrope).