Junajted pao u Lajpcigu, Park prinčeva pust od 16. minuta

Champions League 8. dec. 202022:5429 komentara
Lajpcig
Reuters/Annegret Hilse

Fudbaleri Mančester junajteda sezonu u evrotakmičenjima nastaviće u Ligi Evrope nakon što su doživeli poraz od Lajpciga 3:2. U drugom meču Grupe H PSŽ i Bašakšehir napustili su teren u 16. minutu zbog rasističkih uvreda na račun pomoćnika turskog tima izrečenih od četvrtog sudije meča.

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Bašakšehira napustili su teren Parka prinčeva u 16. minutu.

Četvrti sudija Sebastijan Kolecku navodno je na rasnoj osnovi uvredio pomoćnog trenera Pjera Veba. Demba Ba je celu situaciju pokušao da prijavi glavnom sudiji sa kojim je ušao u raspravu pa je dobio i crveni karton.

Povezano

Demba Ba nije odustajao, raspravljao se sa glavnim sudijom, nazvao ga rasistom. Agonija je nastavljena u narednih nekoliko minuta, Demba Ba je pozvao svoje saigrače da napuste teren, a njihov primer sledili su i igrači domaćeg tima predvođeni pre svih Nejmarom i Kolijanom Embapeom.

Nakon pregovora i, vrlo verovatno preslušavanja snimka komunikacije sudija, odlučeno je da meč bude nastavljen. Sa meča i terena biće udaljen četvrti sudija Kolcesku.

To se nije dogodilo ni u vreme kada su ostali mečevi završeni, a kako je Bašakšehir objavio na svom tviteru, igrači su odlučili da se ne vraćaju na teren.

Mančester junajted neće igrati u nok-aut fazi Lige šampiona. U meču za prolaz Crveni đavoli rutinski su poraženi na gostovanju Lajpcigu 3:2.

Za samo 13. minuta Lajpcig je dao dva gola. U Ligi šampiona Mančester junajtedu je dva gola brže dao samo Juventus (u aprilu 1999.). Lajpcigu je bilo potrebno 13. minuta.

Već u drugom minutu Anhelinjo je De Heu ostavio „zaleđenog“ na golu, a u 13. je asistirao Amadou Haidari za lep gol i vođstvo 2:0.

Nakon pola sata igre Lajpcig je došao i do trećeg pogotka, ali je on poništen jer je Orban bio u ofsajdu.

Anhelinjo je upisao još jednu asistenciju kada je proigrao Džastina Klajverta za 3:0 u 69. minutu.

Usledio je prilično furiozan finiš gostiju. Počelo je golom koji je u 80. minutu, sa bele tačke, postigao Bruno Fernandeš. A nadu da mogu do boda Crvenim đavolima vratio je Pol Pogba u 82. minutu. Lepo ga je pronašao Fernandeš, Francuz je šutirao, lopta je u letu promenila smer taman toliko da prevari golmana domaćih.

Bez epiloga meča iz Pariza, Lajpcig ide dalje kao prvi u grupi, dalje će vrlo izvesno proći i Pari Sen Žermen koji bez ove utakmice ima devet bodova koliko i Junajted na trećem mestu koje vodi u nok-aut fazu Lige Evrope. Bašakšehir ima tri boda i poslednji duel pod znakom pitanja.

U grupi E sve se znalo i pre poslednjeg kola – Čelsi je već bio obezbedio prvo mesto i remizirao je sa Krasnodarom kod kuće, dok je Sevilja slavila u Renu sa 3:1 i završila je takmičenje u grupi na drugoj poziciji sa bodom manje od Plavaca.

U Ligu Evrope ide Krasnodar, a Ren je uzeo samo jedan bod u šest utakmica.

Na Stamford Bridžu je Krasnodar imao prvu dobru priliku u 16. minutu preko Klesona. Što nije tada, ruski tim je uradio u 25. minutu – serija preciznih pasova koju završava Remi Kabelja preciznim udarcem u donji desni ugao.

Nije dugo potrajalo vođstvo gostiju, samo dva minuta kasnije Fernando da Silva skrivio je jedanaesterac, a Žoržinjo je poslao loptu u donji levi ugao. Nedugo posle toga Ejbraham je promašio izglednu priliku, igralo se u opuštenom ritmu, a do kraja smo videli jednu dobru šansu za Krasnodar i dve za Čelsi – Vandersonog udarac odbranio je Kepa, a na drugoj strani je Gorodov osujetio Ejbrahama pre nego što je Verner, ovoga puta rezervista, posle solo prodora šutirao pored desne stative.

U Renu je domaćin imao dve dobre šanse u uvodnim minutima, ali je Sevilja povela u 32. minutu – iskosa sa petnaestak metara sa desne strane Kounde je postigao divan gol za oko levom nogom, ostaje utisak da nije kako treba zahvatio loptu, ali svejedno je lepo izgledalo

U 45. minutu En-Nesiri zabija loptu glavom u gol posle centaršuta Toresa, a u 81. minutu takođe Nesiri iz kontre daje svoj drugi pogodak. Do kraja je Ren dao počasni pogodak preko Rutera iz penala u 86. minutu.

Nemanja Gudelj je za Andalužane odigrao celu utakmicu.