Pobeda Čelsija, remi u Španiji, Vlahović rekorder

Champions League 22. feb 202222:52 > 23:04 1 komentar
Dušan Vlahović
Fabio Ferrari/LaPresse via AP

U mečevima osmine finala Lige šampiona igranim u Viljarealu i Londonu Čelsi je na svom terenu savladao Lil 2:0, dok su Viljareal i Juventus odigrali nerešeno 1:1.

Meč u Španiji završen je nerešeno 1:1, a daleko više razloga za radost imaju fudbaleri Juventusa. Jer u revanšu na svom terenu krenuće od nule, a sigurno da mogu posebno da budu zadovoljni kako igra njihova najveća zimska akvizicija Dušan Vlahović.

Srbin je pokazao kakva je gol mašina. Postigao je prvenac u Ligi šampiona na debiju i to posle samo 33 sekunde, što je novi rekord takmičenja kada su starteri u pitanju. Srušio je za četiri sekunde 27 godina star rekord Andreasa Melera, a ako se ukupno gledaju debitanti, ispred je samo Jevhen Konoljanka koji je za 19 sekundi postigao prvenac, ali tek pošto je ušao sa klupe.

sofascore

Ipak, dobra partije i gol nisu bili dovoljni da Vlahović i Stara dama dobiju punu nagradu u vidu pobede. Da tako ne bude pobrinuo se Dani Pareho, koji je u 66. minutu izjednačio na 1:1 i postavio konačan rezultat. Viljareal je u 13. minutu pogodio i stativu preko Đovanija Lo Selsa. Ipak, Juventus može biti zadovoljan jer neporažen dolazi na revanš u Torino.

juventus
sofascore

Aktuelni šampion Evrope Čelsi rutinski je odradio meč protiv francuskog šampiona Lila. Slavili su Plavci 2:0, a strelci su bili Kai Haverc u osmom minutu i Kristijan Pulišić u 63. minutu.

Čelsi
sofascore

Revanš duelu u Lilu i Torinu na programu su 16. marta.

Tok meča:

1′ GOOOOLLLLL!!!!!! Tek što je počela utakmica u Viljarealu a čovek u koga su uprti svi reflektori Dušan Vlahović postiže gol na debiju u Ligi šampiona.  Sjajno je reagovao na odličan centaršut Danila i donosi Juventusu prednost.

8′ GOOOOLLLLL!!!!!! Vodi i Čelsi. Nema Lukakua, nema problema. Kai Haverc koji u Londonu uživa da igra lažnu devetku odlično je reagovao na ubačaj Zijeha. Vodi Čelsi 1:0.

13′ Velika šansa za Viljareal da izjednači. Đovani Lo Selso opasno je šutirao, ali je pogodio stativu.

Poluvreme. Kako je bilo prvih 15 minuta na obe utakmice, delovalo je da će biti više od po jednog gola u Viljarealu i Londonu. Vode Juventus i Čelsi sa po 1:0, a kako god se završe utakmice biće ovo veče upamćeno po tome da je Dušan Vlahović postao najbrži debitant-starter koji je postigao gol u Ligi šampiona posle samo 33 sekunde.

46′ Izmena u Juventusu. Leonardo Bonući ulazi u igru umesto Aleksa Sandra. To znači da će na levog beka da se prebaci De Šiljo, Danilo ide desno, a Bonući zauzima mesto štopera pored De Lihta.

51′ Utakmicu na Stamford Bridžu završava Mateo Kovačić, umesto koga ulazi Ruben Loftus Čik.

63′ GOOOOLLLLL!!!!!! Čelsi vodi 2:0. Ovog puta strelac je Kristijan Pulišić kojeg je proigrao Kante.

66′ GOOOOLLLLL!!!!!! Viljareal dolazi do izjednačenja protiv Juventusa. Posle inicijative i nekoliko propuštenih prilika Dani Pareho trese mrežu Vojćeha Šćesnog za 1:1.