Kakav šok na „Bernabeu“: Šerif upucao Kralja u Madridu!

Champions League 28. sep 202122:53 > 23:39 13 komentara
Šerif Sheriff Tiraspol's Jasur Jakhshibaev celebrates scoring their first goal real madrid
REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Šerifa priredili su najveće iznenađenje ove sezone u Ligi šampiona pošto su kao gosti u Madridu pobedili tim Reala sa 2:1 u drugom kolu grupne faze Lige šampiona. Istovremeno, Borusija je u Dortmundu savladala Sporting iz Lisabona sa 1:0.

Liga šampiona

Kraljevi iz Madrida bili su apsolutni favoriti protiv Šerifa iako su senzacionalni gosti iz Moldavije nakon prvog kola bili neočekivano prvi u grupi.

Oba tima su uspešno startovala u Ligi šampiona. Real je slavio na teškog gostovanju u Milanu protiv Intera (1:0), dok je Šerif kao debitant pobedio u Tiraspolju ekipu Šahtjora sa 2:0.

Ekipa iz Moldavije, koja je u kvalifikacijama za Ligu šampiona rastužila region eliminisavši prvo Crvenu zvezdu, zatim i zagrebački Dinamo, još jednom je pokazala da se zasluženo prvi put u istoriji našla u elitnom klupskom takmičenju.

U 25. minutu naterali su na muk čuveni stadion „Santijago Bernabeu“. Bio je to sjajan centarušut Brazilca Kristijana na drugu stativu gde je Uzekistanac Jakšinbojev bio spretniji od Davida Alabe i preciznim udarcem glavom matirao golmana Real Madrida, Tiba Kurtou.

Šerif Sheriff Tiraspol's Jasur Jakhshibaev scores their first goal vs Real Madrid

Real je pokušavao da izjednači, ali bezuspešno. Ređale su se šanse, ali i promašaji Benzeme, Vinisijusa Žuniora, Azara, Naća… Real je posle prvih 45 minuta imao 12 pokušaja, spram samo dva Šerifa i posed lopte 70:30, ali su na odmor otišli gosti sa prednošću od 1:0.

Izjednačenje iz penala

Ista slika viđena je i u nastavku, Real je krenuo ofanzivno, a gosti pretili iz kontranapada.

U 61. minutu Vinisijus je oboren u šesnaestercu Šerifa, delovalo je da je penal, konsultovan je i VAR sistem, ali sudija nije pokazao na belu tačku. Samo nekoliko trenutaka kasnije isti igrač je ponovo pao u kaznenom prostoru gostiju, ovog puta se činilo da se bacio i bukvalno naterao arbitra da nakon nove internvecije VAR-a popusti pod pritiskom i pokaže na penal.

Loptu je uzeo Benzema i prosto je zakucao u mrežu gostiju – 1:1. Bio je to njegov 72. gol u Ligi šampiona čime je pretekao Raula i postao četvrti najbolji strelac u Ligi šampiona svih vremena iza Kristijana Ronalda (135), Mesija (120) i Levandovskog (75).

Minut kasnije u igru su ušlo Luka Jović, Kros, Modrić i Rodrigo. Real je krenuo u totalnu ofanzivu, ali su gosti ponovo postigli gol. Srećom po Madriđane, reagovao je VAR i pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 75. minutu u odličnoj šansi našao se Luka Modrić, ali je šutirao pravo u glavu golaman gostiju i bukvalno ga nokautirao. U 82. minutu snažno je šutirao Rodrigo, ali je lopta otišla visoko preko gola. U dobroj prilici našao se u 88. minutu i Luka Jović, a onda šok:

Minut kasnije Luksemburžanin Sebastijan Til fantastično šutira i donosi Šerifu senzacionalnu pobedu! Za jedno od najvećih iznenađenja u istoriji Lige šampiona.

U istoj grupi nešto ranije Šahtjor i Inter igrali su u Kijevu nerešeno 0:0.

Na tabli grupe D vodi Šerif sa šest bodova, ispred Reala koji ima tri. Inter i Šahtjor osvojili su po bod.

U trećem kolu 19. oktobra Real gostuje Šahtjoru u Kijevu, dok Inter u Milanu dočekuje tim Šerifa.

Borussia Dortmund's Jude Bellingham in action with Sporting CP's Tiago Tomas Borusija Belingem
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Malen za minimalac Borusije

U grupi C u terminu od 21 čas Borusija je u Dortmundu savladala Sporting sa 1:0. Gosti iz Lisabona odolevali su do 37. minuta kad je Donjel Malen na asistenciju 18-godišnjeg Džada Belingema savladao golmana Adana.

U timu Borusije nije bilo prvog strelca tima Erlinga Holanda, ali je on pre utakmice primio trofej za najboljeg napadača prošle sezone u Ligi šampiona.

U trećem kolu 19. oktobra na programu je derbi grupe u Amsterdamu gde Borusija ide na noge Ajaksu, dok Bešiktaš u Istanbulu dočekuje lisabonski Sporting.

Meč su vodile sudije iz Srbije na čelu sa Srđanom Jovanovićem. Njegovi pomoćnici bili su Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Četvrti arbitar bio je Novak Simović.