Kijeza presudio jalovom Čelsiju, Ronaldo u 95. za pobedu MU

Champions League 29. sep. 202122:56 > 23:0512 komentara
Federiko Kijeza
Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Fudbaleri Juventusa savladali su Čelsi kod kuće sa 1:0 u drugom kolu H grupe Lige šampiona, a gol odluke dao je Federiko Kijeza u 46. minutu. U meču F grupe, Mančester Junajted je kao domaćin savladao Viljareal sa 2:1 – poveli su domaći preko Paka Alkasera u 53. minutu, sedam minuta kasnije golčinu za izjednačenje postigao je Aleks, a u 95. minutu Ronaldo je doneo trijumf svom timu.

U ranoj fazi meča solidnu šansu je imao Lukaku posle dodavanja Alonsa, ali je šutirao pravo u Šćensnog.

*Barsi fenjer i poraz u Lisabonu, šta će biti sa Kumanom?

Juve je propustio jednu priliku za bolju kontru zbog lošeg dodavanja Bernardeskog, da bi u 20. minutu domaći stigli do velike šanse – posle atipične greške Kovačića, Kijeza je u kontri išao na Mendija, ali je šutirao pored gola iskosa sa desne strane.

*Bikovi ubacili Francuze u problem, Rakitić spasao Sevilju

Nije to bilo naročito sadržajno prvo poluvreme – Čelsi je držao loptu u nogama, jednom je pokušao Lukaku, ali nije bilo veće opasnosti.

Izveštaj sa prvih mečeva večeri u grupama H i F pročitajte OVDE.

Na drugoj strani je Juve pretio iz kontri, ali takođe bez pravih šansi posle one Kijezine. Ipak, posle samo deset sekundi u prvom poluvremenu, Stara dama stiže do prednosti – Bernardeski je doturio loptu do Kijeze, koji je pobegao Ridigeru i precizno šutirao za vođstvo.

Nije Čelsi uspevao da stvori priliku sve do 83. minuta – tada se Lukaku zagradio, okrenuo Bonučija, ali je sa desetak metara iskosa sa leve strane šutirao levom nogom umalo pored gola.

Do kraja su Plavci pritiskali, i u samoj završnici je Haverc posle kornera bio najviši u skoku, ali je glavom šutirao preko gola.

Tabela grupe H:
1. Juventus 6 (4:0)
2. Čelsi 3 (1:1)
3. Zenit 3 (4:1)
4. Malme 0 (0:7)

U trećem kolu, Juventus gostuje Zenitu 20. oktobra, a za vikend Staru damu čeka gradski derbi s Torinom.

Čelsi u trećem kolu čeka Malme, dok u subotu od 16.00 dočekuje Sautempton u Premijer ligi.

Junajted sat vremena bio užasan, a onda…

Aleks
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Mančester Junajted je kod kuće pobedio Viljareal sa 2:1 posle preokreta. Poveli su domaći preko Paka Alkasera u 53. minutu, sedam minuta kasnije golčinu za izjednačenje postigao je Aleks, a u 95. minutu Ronaldo je doneo trijumf svom timu.

Iako je Junajted bolje počeo i imao i pokušaj Ronalda glavom, u prvih dvadesetak minuta De Hea je bio zaposleniji golman – prvo je odbranio udarac Danžume, a onda i Alkasera.

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je za Đavole od 75. minuta, kada je zamenio Sanča.

Bilo je pravo čudo da gosti ne vode, pogotovo posle velikog kiksa Varana koji je omogućio izvrsnu šansu za Alkasera, ali španski napadač šutira pored gola.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata i mnogi su pomislili da će se i peti uzastopni meč ta dva tima završiti bez golova.

I u nastavku je počelo mirno, ali u 53. minutu gosti stižu do zasluženog vođstva – lepa timska akcija, Danžuma centrira s leve strane, a Alkaser uklizava i postiže gol iz blizine.

Međutim, samo sedam minuta kasnije, Junajted stiže do izjednačenja. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Bruno, bio je to skraćeni korner, a Aleks hvata fantastičan volej sa ivice šesnaesterca za 1:1. Kakav debitantski gol u dresu Junajteda.

Posle toga se „momentum“ promenio, Junajted je zaigrao bolje, i za to je nagrađen u petom minutu nadoknade, a strelac je bio Kristijano Ronaldo, njegov peti gol u pet utakmica od povratka u Junajted.

Kristijano Ronaldo
Photo by Michael Regan/Getty Images

Kavani je osvojio loptu na polovini Viljareala, Fred je centrirao sa leve strane, a Ronaldo je glavom pokušao da šutira; loptu mu je vratio Lingard, a Portugalac je iz teškog ugla uspeo da zatrese mrežu.

Tabela grupe F:
1. Atalanta 4 (3:2)
2. Jang Bojs 3 (2:2)
3. Mančester Junajted 3 (3:3)
4. Viljareal 1 (2:3)

Junajted sledeći meč igra u subotu u Premijer ligi, od 13.30 časova s Evertonom u Mančesteru, dok u LŠ 20. oktobra dočekuje Atalantu.

Istog dana, Viljareal gostuje ekipi Jang Bojs, dok za vikend Žutu Podmornicu čeka sudar sa Betisom.